Wtorek, 25 czerwca 202425/06/2024
690 680 960
690 680 960

Trwają prace na budowie Masztu Niepodległości (zdjęcia)

W Lublinie na rondzie im. Romana Dmowskiego trwają prace związane z budową Masztu Niepodległości. Konstrukcja będzie miała 35 metrów wysokości i zawiśnie na niej flaga narodowa o powierzchni 50 metrów kwadratowych.

Trwają intensywne prace przy budowie Masztu Niepodległości w Lublinie. Konstrukcja stanie wkrótce na rondzie im. Romana Dmowskiego. Maszt będzie miał 35 metrów wysokości i znajdzie się na nim flaga o powierzchni 50 metrów kwadratowych. Wykonano już pierwsze prace ziemne. Do głębokości 15 m od poziomu gruntu zostaną wywiercone mikropale, na których stanie cała konstrukcja.

Maszt Niepodległości sponsoruje trzech liderów gospodarczych na Lubelszczyźnie: Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A., PGE Dystrybucja S.A. i LW Bogdanka. Koszt wykonania masztu wyniesie blisko 676 tys. zł.

Większość prac jest prowadzona w nocy, tak aby jak najmniej kolidować z ruchem drogowym w rejonie ronda. To jedyny tego rodzaju maszt w Polsce, który zostanie poświęcony w 100-lecie odzyskania Niepodległości.

 

Trwają prace na budowie Masztu Niepodległości (zdjęcia)
 

Trwają prace na budowie Masztu Niepodległości (zdjęcia)
 

(fot. lublin112.pl, Fundacja Ruchu Solidarności Rodzin)

41 komentarzy

  1. Maszt niepodległości

  2. POTRZEBNE TO JAK ŁYSEMU GRZEBIEŃ

  3. ..jeszcze maszt poświęcony zostanie…… na głowę poupadali zupełnie