Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Trwa rekrutacja do Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Ile można zarobić?

Na chętnych czeka 10 etatów – po 5 w Delegaturze LUCS w Białej Podlaskiej i Delegaturze LUCS w Zamościu – tu miejscem pełnienia służby będzie Oddział Celny Hrebennem. Zgłoszenia online lub w formie papierowej można składać do 10 listopada.

Izba Administracji Skarbowej w Lublinie prowadzi nadzór nad pracą urzędów skarbowych województwa lubelskiego oraz Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej. To właśnie tu prowadzone są rekrutacje na pracowników i funkcjonariuszy wszystkich urzędów.

Kto jest poszukiwany?

Poszukiwani są kandydaci na funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej. Wolnych jest 5 etatów do Delegatury LUCS w Białej Podlaskiej oraz 5 etatów do Delegatury LUCS Zamościu (miejscem pełnienia służby będzie Oddział Celny w Hrebennem).

Rekrutacja składa się z kilku etapów. Do 10 listopada należy złożyć kwestionariusz osobowy oraz niezbędne dokumenty. Można je składać elektronicznie (formularz) lub w wersji papierowej, wysyłając na adres Izby Administracji Skarbowej w Lublinie (ul. Szeligowskiego 24). Następnie kandydaci wezmą udział w teście wiedzy, teście psychologicznym, sprawnościowym i kompetencyjnym. Ostatnim etapem jest rozmowa kwalifikacyjna. Proces rekrutacji potrwa ok 3 miesiące.

Wymagania, jakie musi spełniać kandydat to: polskie obywatelstwo, korzystanie z pełni praw publicznych, niekaralność i co najmniej średnie wykształcenie. Przyszły funkcjonariusz powinien też mieć nieposzlakowaną opinię i dobry stan zdrowia.

Ile można zarobić?

Pensja na początek wynosi 4700 zł. Do tego należy doliczyć od 2 do 25% wynagrodzenia zasadniczego za wysługę lat (tzw. stażowe) oraz dodatki funkcyjne (np. dodatek kontrolerski, za pracę w godzinach nocnych). Oprócz tego przysługuje „trzynastka” i nagrody jubileuszowe. Funkcjonariusz może też skorzystać z dofinansowania wypoczynku swojego oraz członków rodziny oraz dopłat do zajęć kulturalnych lub sportowych. Na emeryturę będzie mógł przejść już po 25 latach służby, a po 15 latach uzyska dodatkowe dni urlopu.

Czym zajmują się funkcjonariusze SCS?

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej realizują zadania z zakresu kontroli przestrzegania przepisów prawa celnego oraz przepisów związanych z wywozem i przywozem towarów. Wykonują zadania wynikające z ustawy o grach hazardowych, związanych z udzielaniem koncesji i zezwoleń oraz rejestracją urządzeń. Rozpoznają, zapobiegają i wykrywają przestępstwa i wykroczenia skarbowe oraz przestępstwa związane z przywozem i wywozem towarów ochrony dóbr kultury oraz własności intelektualnej, a także przestępstwa związane z wprowadzaniem oraz wyprowadzaniem z polskiego obszaru celnego towarów objętych ograniczeniami lub zakazami. Funkcjonariusze kontrolują ruch i transport drogowy oraz współpracują z organami celnymi innych państw.

Pełna treść ogłoszenia znajdują się na stronie internetowej Izby Administracji Skarbowej w Lublinie w zakładce „Nabór”.

13 komentarzy

 1. Trzeba popatrzeć na niektóre domy w Dorohusku i będzie wiadomo ile można zarobić ?

 2. Czy w grupie, która komisyjnie pali papierosy bez polskich znaków akcyzy są jeszcze wolne etaty?

 3. ostatnie POdrygi pisowskiej ośmiornicy

  PiS stara się zatrudnić swoich gdzie się tylko da.

 4. Brawo tak trzymać tępić złodziejstwo peowskie przemytnicze

 5. Marna kasa to i chętnych brak.

 6. Poważnie tak mało tam zarabiają?
  Mam więcej za pracę biurową poniedziałek-piątek 7-15.
  A to praca w grupie ryzyka, zmianowa, na zewnątrz i z dużą odpowiedzialnością jak każda służba.
  Porażka, jedyny plus to emerytura w młodym wieku..

 7. Te czarnuchy lubią mnie odwiedzać. Mam kontrolę przynajmniej dwa razy w tygodniu.
  Czy to nie podchodzi już pod nękanie?

 8. 4700 BRUTTO !!

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112