Sobota, 24 lutego 202424/02/2024
690 680 960
690 680 960

Trudna sytuacja na drogach regionu. Wszystko po opadach śniegu

Popołudniowe opady śniegu sprawiły, że na drogach naszego regionu szybko zrobiło się ślisko. Jak to zawsze bywa, nie wszyscy kierowcy dostosowali prędkość do panujących warunków.

O ile na głównych trasach szybko pojawiły się pługi i piaskarki, to na tych lokalnych wciąż jest bardzo ślisko. Jak informują nas czytelnicy, sytuacja na drogach krajowych poprawia się. Z informacji GDDKiA wynika, że utrudnione warunki do jazdy panują tylko na drodze krajowej nr 63 Siedlce – Sławatycze. Z kolei na drogach powiatowych i gminnych, w wielu miejscach warunki do jazdy są bardzo trudne.

-Jezdnie albo są oblodzone, gwałtowniejszy manewr kierownicą może zakończyć się wypadnięciem z drogi – wyjaśnia Kamil. -Bardzo śliska jezdnia jest na trasie z Kazimierza Dolnego do Nałęczowa – dodaje Łukasz.

Niektórym kierowcom opady śniegu sprawiły problem, w wyniku czego kończyli jazdę na zderzaku auta znajdującego się z przodu, bądź też w przydrożnym rowie. Po południu służby ratunkowe zanotowały wiele zgłoszeń dotyczących zdarzeń drogowych. Około godziny 16:30 na drodze krajowej nr 82 w Turce samochód osobowy wpadł do rowu. Około godziny 17 w Majdanie Krasienińskim doszło do dachowania. Do zderzenia pojazdów doszło też na drodze pomiędzy Niedrzwicą Dużą a Bychawą. Około godziny 17:30 na al. Witosa w Lublinie, na wysokości makro, na pasie w stronę centrum zderzyły się trzy samochody osobowe.

Z kolei w Celejowie na drodze wojewódzkiej nr 830 Nałęczów- Kazimierz Dolny opel corsa wypadł z drogi i zatrzymał się w rowie. Na ulicach Lublina doszło do wielu kolizji. Głównie były to najechania na tył a także drobne stłuczki na parkingach. Policjanci zanotowali także dwa potrącenia, w jednym przypadku dziecka, w drugim kobiety.

(fot. Obwodnica Kocka – nadesłane. Grzegorz – DZIĘKUJEMY!)
2016-01-08 19:28:45

28 komentarzy

  1. I znowu zima zaskoczyła bałwanów za kierownicami. A przecież zamiast gapienia się bezmyślnego w telewizor można poświęcić godzinkę na szkolenie techniki jazdy w gorszych warunkach.

    Próżniaki.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo