Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Tragiczny finał poszukiwań zaginionego mężczyzny. Jego ciało leżało w przepuście nad rzeką

Niestety tragicznie zakończyły się poszukiwania zaginionego mieszkańca Spiczyna. Ciało 67-latka zostało odnalezione w nieużywanym przepuście nad rzeką Bystrzyca. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności śmierci mężczyzny.

Od minionej środy prowadzone były poszukiwania zaginionego 67-letniego mieszkańca Spiczyna w powiecie łęczyńskim. Ostatni raz członkowie rodziny widzieli mężczyznę w godzinach porannych, jak wyszedł ze swojego miejsca zamieszkania i nie powrócił.

– W akcji poszukiwawczej policjantów wspomagali strażacy zawodowi oraz ochotnicy, ponadto wykorzystywane były psy tropiące. Sprawdzaliśmy różne wątki w tej sprawie, nie wykluczając utonięcia mężczyzny. W działaniach poszukiwawczych wykorzystywany był śmigłowiec Bell-407, wyposażony w głowicę optoelektroniczną z systemem podczerwieni z Komendy Głównej Policji, łodzie poszukiwawcze oraz bezzałogowe statki powietrzne – relacjonuje młodszy aspirant Izabela Zięba z łęczyńskiej Policji.

W piątek w południe policjanci ujawnili ciało 67-latka w betonowym, nieużywanym przepuście nad rzeką Bystrzyca, około kilometra od miejsca zamieszkania zaginionego.

– Podczas wstępnej identyfikacji potwierdzono, że jest to zaginiony 67-latek. Ciało mężczyzny decyzją prokuratora zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych. Wstępnie nie stwierdzono obrażeń mogących świadczyć o udziale osób trzecich. Trwa wyjaśnianie dokładnych okoliczności tego zdarzenia – dodaje młodszy aspirant Izabela Zięba.

Tragiczny finał poszukiwań zaginionego mężczyzny. Jego ciało leżało w przepuście nad rzeką

fot. Policja Łęczna

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo