690 680 960

TP-Link – internet w każdym miejscu

Chińska firma TP-Link Technologies Co., znana na całym świecie po prostu jako TP-Link to jeden z czołowych producentów rozwiązań sieciowych, a zwłaszcza urządzeń takich jak przełączniki (switche) czy routery. Firma została założona w 1996 roku przez dwóch przedsiębiorców, a prywatnie braci: Zhao Jianjun (Cliff Chao) oraz Zhao Jiaxing (Jeffrey Chao).

 

Główna siedziba tej chińskiej firmy znajduje się w mieście Shenzhen, do której przeniesiono się w 2007 roku (poprzednia siedziba również znajdowała się w tym mieście, lecz była zbyt mała). Główną przyczyną założenia firmy było zainteresowanie braci nowoczesnymi technologiami oraz zaprojektowanie własnej karty sieciowej, którą chcieli produkować i sprzedawać. Nazwa firmy wzięła się od jednego z obecnych standardów wśród nośników sieciowych: skrętki. Nazwa nośnika, tzn. skrętka wzięła się od tego, iż nośnik ten zbudowany jest z 4 par przewodów skręconych ze sobą pod odpowiednim kątem. Każdy z przewodów w parze przewodzi prąd w innym kierunku przez co pola magnetyczne obu przewodów znoszą się. W języku angielskim skrętka to „twisted pair” (stąd w nazwie TP), natomiast połączenie (lub powiązanie) to „link”. Właśnie od tych słów swoją nazwę wzięła jedna z największych i najbardziej znanych na świecie firmy dostarczających rozwiązań sieciowych.

 

Przedsiębiorstwo TP-Link za cel postawiło sobie sprzedaż swoich rozwiązań na całym świecie. Z tego powodu uruchomiło wiele kanałów sprzedaży i dystrybucji, w tym tradycyjne kanały oraz sprzedaż internetową. Swoją ekspansję na zagraniczne rynki firma rozpoczęła w roku 2005 otwierając pierwsze biura poza granicami Chin. W 2008 roku firma mocno weszła na rynek amerykański otwierając swój oddział w tym kraju pod nazwą TP-Link USA. Według danych z 2014 roku firma zatrudnia ok. 21000 pracowników na całym świecie, z czego 1100 pracowników zatrudnionych jest w działach badań i rozwoju. Świadczy to o przykładaniu ogromnej wagi przez firmę w doskonalenie swoich produktów i stosowanie coraz to bardziej nowoczesnych rozwiązań w swoich urządzeniach. Z pewnością takie podejście jest w branży informatycznej jest niezbędne, aby osiągnąć sukces. Firma każdego roku odnotowuje spory wzrost sprzedaży, czym chętnie się chwali. W 2011 roku firma osiągnęła przychody w wysokości 938 milionów dolarów, natomiast rok później było to już 1,376 miliarda dolarów amerykańskich. W roku 2013 odnotowany kolejny spory wzrost – 1,833 miliarda dolarów. Firma oprócz coraz większych przychodów odnotowuje również coraz większy udział w rynku sprzętu sieciowego, szczególnie bezprzewodowego. W tym segmencie firma bowiem uznawana jest już za największego dostawcę tego typu rozwiązań uwzględniając liczbę sprzedanych na całym świecie urządzeń. Należy zauważyć, iż firma radzi sobie naprawdę fantastycznie biorąc pod uwagę bardzo silną konkurencję ze strony takich producentów sprzętu sieciowego jak Netgear, Belkin, Linksys, D-Link czy Asus.

 

Produkty firmy TP-Link są niezwykle popularne w naszym kraju. Wielu użytkowników przekonało się o wysokiej jakości rozwiązań chińskiej firmy przy niezwykle atrakcyjnej cenie. Produkty TP-Link można znaleźć w ofercie firmy Senetic, która siedzibę ma w Katowicach w województwie śląskim. W jej ofercie znaleźć można m.in. punkty dostępowe , routery, switche oraz różnego typu konwertery. Wykwalifikowana obsługa jest w stanie pomóc w doborze odpowiednich rozwiązań i dopasowaniu ich do aktualnych potrzeb przedsiębiorstwa, dzięki czemu rozwiązania będą optymalnie wykorzystywane, a jednocześnie pozwolą na dalszą rozbudowę sieci w przyszłości.

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.3501zł 0.07%
  • GBP 5.3803zł 0%
  • EUR 4.6529zł 0.15%
  • CHF 4.8483zł -0.05%

Polub nas