Piątek, 14 czerwca 202414/06/2024
690 680 960
690 680 960

To co zrobił ten kierowca, zbulwersowało wiele osób. Mężczyzna właśnie został rozliczony przez policję (wideo)

Kierowca citroena zignorował stojące przez przejściem auto, jak też znajdującą się na pasach pieszą. Nagranie całej sytuacji otrzymali też policjanci. Jak ustaliliśmy, mężczyzna został ukarany za popełnione wykroczenie.

Pod koniec września publikowaliśmy nagranie sytuacji, jaką na al. Tysiąclecia w Lublinie zarejestrowała kamera zamontowana w aucie naszego czytelnika. Wtedy to, jadąc w kierunku Świdnika zauważył on starszą kobietę zbliżającą się do przejścia dla pieszych.

Widząc, że ma problemy z poruszaniem, zatrzymał się przed pasami, aby umożliwić jej przejście przez jezdnię. Po chwili obok niego przemknęło inne auto. Kierujący citroenem mężczyzna zignorował stojące przez przejściem auto, jak też znajdującą się na pasach pieszą. Na szczęście kobieta zauważyła zagrożenie i na chwilę się zatrzymała.

Wiele osób zbulwersowało zachowanie kierowcy citroena. Zwłaszcza, iż zdarzenie miało miejsce na jednym z bardziej niebezpiecznych przejść w mieście. Dość często dochodzi tam do licznych zdarzeń drogowych, niektóre były nawet tragiczne w skutkach. Zaledwie kilka miesięcy temu, gdyż w sierpniu, zginął tam potrącony przez toyotę mężczyzna.

Jak ustaliliśmy, nagranie trafiło też do policjantów. Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Wydziału do spraw Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym Komendy Miejskiej Policji. Ustalili oni, kto kierował citroenem i mężczyzna został rozliczony mandatem karnym za popełnione wykroczenie.

Autor: redakcja

52 komentarze

 1. oglądająć „jedź bezpiecznie” większość zatrzymanych odpowiada „ale ja nie wyprzedzałem – cały czas jechałem swoim pasem”

 2. Każdy kaskader na rowerze niech bierze przykład z tej Pani. Tak się przeprowadza swoje pojazdy. Wielki szacunek dla tej Pani.

  • Przejścia dla pieszych nie służą ruchowi pojazdów, więc żadnych pojazdów na PdP być nie powinno.
   Zdarza się, że czasem ktoś przejeżdża/wjeżdża na PdP dostawczakiem, wzwyżką, albo zwykłym samochodem by zaparkoąc za słupkami. Czy wtedy też powinien brać przykład z tej Pani?

 3. ale jak odczytali numery mi tylko mignelo?

 4. Wielkie mi halo. Codziennie jeżdżę tą drogą oraz przez Czechów. Co tydzień mógłbym podsyłać co najmniej dwa takie filmiki. Zawsze stając przed przejściem patrzę w lusterko i w razie potrzeby klaksonem ostrzegam pieszego o niebezpieczeństwie. Policji jest dużo łatwiej łapać wariatów jadących 80 na 50 na dwupasmowej drodze bez przejść niż przypilnować wyprzedzania na przejściach. Wystarczy stanąć przy przejściu, zatrzymywać każdego kto wyprzedza przed lub na przejściu samochody jadące obok i pouczać. Jak się w narodzie wytworzy odruch pilnowania żeby nie wyprzedzać to i na stojący samochód zareagują.

 5. Dumni jesteście z siebie?

 6. Cyt.: jedno z najniebiezpieczniejszych przejść (…) jak widać nie dla zarządcy drogi ani dla policji. Światła poprawiłyby bezpieczeństwo ale wpływy z mandatów by spadły…

  • Za to strasznie spowolniłyby ruch na głównej arterii miasta. Zresztą dlaczego sądzisz, ze osoba, która nie stosuje się do jednych przepisów (zakaz wyprzedzania na pdp) zastosuje się do innych (czerwone światło)?

 7. J…. k…. nie wyróżniać za błędy trzeba płacić czy to specjalne czy przez roztargnienie

 8. „został rozliczony mandatem karnym za popełnione wykroczenie” – ile było tego mandatu? 1/4 tego co by dostał za jadę rowerem po 2 piwach?

 9. Przecież nic się nie stało.

 10. Masa idiotow tak jezdzi.
  Za mało jest drogowki na drogach jak zwykle.

  • Za mało? A w ogóle jeszcze wydział drogówki w Policji to działa? Mi się niekiedy wydaje, że ta cała formacja została rozwiązana.

  • Drogówka roznosi dzieciom po szkołach odblaski i ulotki. No i jeszcze dronem pilnuje by piesi nie przechodzili na czerwonym. Czyli by nie było dozwolone to, co w każdym cywilizowanym kraju jest dopuszczone.

   No i jeszcze kontrolują tych z telefonami. Co prawda w co trzecim samochodzie kierujący jedzie z telefonem przy uchu, ale drogówka woli zatrzymać kilku pieszych dziennie, którzy przechodzą przez jezdnie z telefonem.

Dodaj komentarz

Z kraju