Ten grad mógł zabić. Lodowe kule miały nawet po 10 cm (zdjęcia)

We wtorek przez województwo lubuskie przeszła burza superkomórkowa, która przyniosła opady gradu. Lodowe kule miejscami miały wielkość 10 cm.

Wczoraj nad zachodnią Polską powstały gwałtowne burze, które przyniosły ze sobą obfite opady deszczu, silne porywy wiatru oraz opady dużego gradu. Największy grad spadł w rejonie Gorzowa Wielkopolskiego.

Jak informują miłośnicy burz lodowe kule miejscami miały po 10 cm, niektórzy piszą o gradzie, który miał średnicę nawet 12 cm. Ostatni tak duży grad spadł w Polsce kilka lat temu. Na zdjęciach zamieszczonych w sieci widać m.in. uszkodzone szyby w pojazdach. Uderzenie taką kulą lodu w głowę mogłoby być tragiczne w skutkach.

W naszym regionie nadal obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia o upale. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 31°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 19°C.

(fot. pixabay.com – tytułowe)

Zobacz również

18 komentarzy

 1. To z Niemiec przyszło..

  • Bo to byłe Landy Niemieckie. Gorzów WLKP – . Landsberg.

   • Ta, jakby u nas spadło, to byś się zachłystywał, że to kara za głosowanie na PiS. Ale na zachodzie grad jest postępowy, niemiecki. Tylko wiesz co, zmartwię cię, bo największe poparcie PO uzyskuje zawsze w byłych PGRach (nie licząc zakładów karnych oczywiście). Stąd ta twoja „Polska A”, która jakby miała wrócić do siebie, to trzeba by ją wywieźć za Bug, skąd przyjechali 70 lat temu. To właśnie Zabużanami zasiedlano Ziemie Odzyskane, plus jeszcze akcja „Wisła”. To są twoi postępowcy z zachodniej Polski A.

 2. A propo tego zjawiska ”lodowych kul’. Chciałbym napisać lubelskich cebularzom, że… Polska wschodnia a zachodnia to dwa różne fronty atmosferyczne. Dwie inne nurty powietrza. W dolno ślaskiem powietrze jest wilgotne i ciepłe, a w cebulowie zimne i suche. Widać to nawet bezpośrednio oglądając prognozy pogodny i różnice temperatur, średnio +/- 6 *C. Ten fakt odzwierciedla nawet wegetacja flory. We Wrocławiu pierwsze kwiaty i pąki wyrastają już w lutym, tymczasem w cebulowie leży śnieg po kostki i mróz -20*C. Także fauna jest już nieco inna. Na moje szczęście już tak pozostanie.

  • Może najlepiej się wyprowadź. Za taką wszą nikt nie będzie tęsknił.

   • Popieram dyskutanta na całej linni. Polska A do domu, znaczy Niemiec. A Polsza B pod Ruskiego cepa/buta/pałe na plecy strach i pogarda i brak praw obywatelskich.

    • Po wojnie Niemcy wschodnie były rządzone tak samo przez Ruskich komunistów jak i cała Polska. Wystarczy pojechać do Berlina, zobaczyć jak wygląda wschodni, a jak zachodni. Wchód Berlina przypomina Lublin sprzed 20 – 30 lat, zanim jeszcze wyremontowano wielką płytę, na zachodzie natomiast jest już inny, bardziej bawarski styl. Mało żeś Turysta widział, noob z Ciebie widać.

     • Cos się Panie ”pokićkało”… Berlin to Branderburgia, A Bawaria to Monachium (kilkaset km dalej). 🙂

    • Lubelski Koziołek

     Strach że tacy funkcjonują w społeczeństwie. Na szczęście to dzieje się tylko w waszych głowach i odwagi starcza wam jedynie na komentowanie w internecie.

  • Ale na wschodzie wcześniej wschodzi słońce, i tu jest Polska aź razem z Lwowem.Tam kiedyś Krzyźaki upomną się i będziecie siła roboczą .

   • Proszę uprzejmie, zatrzymaj sobię Polskę, Ja za nią nie specjalnie tęsknie ani przepadam.

    • Won putinowski psie!

    • To idź na swój folksdojczowski portal. Tam, gdzie takim jak ty pozwalają zjadać z podłogi resztki, które spadły z ich stołów. Ty się będziesz cieszył, oni się ucieszą patrząc na ciebie, tu będzie spokój i czysto. Każdy będzie zadowolony.

     • Napisał Pan o wszystkich tych setkach tysięcy osób, które w ostatniej dekadzie-dwóch wyjechało do Reichu i nie wróciło, i nie ma zamiaru wracać ? Tak myślałem.

  • Uuuu Antysemityzm ja bym uważał na twoim miejscu. Cebularze to posiłek zaiste dla narodu wybranego ale co wy tam wiecie w tym Breslau

 3. Turysto , nie obchodzi to nas . Masz problem polecam wizytę u psychologa albo przeprowadzkę .

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.739zł -0.01%
  • GBP 4.8934zł 0.06%
  • EUR 4.4016zł -0.02%
  • CHF 4.0896zł 0.13%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Obchody Stulecia Zwycięstwa Polski nad Bolszewikami w Bitwie Warszawskiej 1920 zwanej jako „Cud nad Wisłą”
  Dożynki gminy Trzydnik Duży w Rzeczycy Ziemiańskiej
  Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów: Krasnostawskie Chmielaki odbędą się w innej formie
  Wystrzałowa branża: Współpraca branży budowlanej
  Kino pod gwiazdami w Nowosiółkach