Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zabrali auto bez wiedzy właściciela, rozbili je w lesie. 17 i 18-latek staną przed sądem

Młodzi mieszkańcy gminy Krasnobród staną wkrótce przed sądem za krótkotrwałe użycie pojazdu. 17 i 18-latek zabrali auto bez wiedzy właściciela, a następnie rozbili je na drzewie w lesie.

W miniony weekend policjanci z Krasnobrodu przyjęli zgłoszenie, z którego wynikało, że został skradziony jego pojazd marki Volkswagen. Pojazd stał na osiedlowym parkingu.

Kiedy policjanci rozmawiali ze zgłaszającym na temat kradzieży od dyżurnego zamojskiej jednostki mundurowi otrzymali informację, że na biegnącej przez las drodze w miejscowości Szur stoi rozbity volkswagen. Okazało się, że jest to pojazd o kradzieży którego informował mundurowych mieszkaniec Krasnobrodu.

Jeszcze tego samego dnia policjanci ustalili podejrzanych, którzy z parkingu osiedlowego zabrali volkswagena, a następnie uszkodzili go uderzając w drzewo i w takim stanie zostawili w miejscu kolizji. Dwóch mieszkańców gminy Krasnobród w wieku 17 i 18 lat zostało zatrzymanych i osadzonych w policyjnym areszcie. Mężczyźni usłyszeli zarzuty krótkotrwałego użycia pojazdu i porzucenia samochodu w stanie uszkodzonym.

Młodzi ludzie tłumaczyli, że chcieli się po prostu przejechać. A samochód został uszkodzony ponieważ siedzący za jego kierownicą 18-latek nagle stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Młodzieniec kierujący volkswagenem odpowie więc i za to przewinienie. Uwadze sądu nie umknie również to, że kierował samochodem pomimo braku do tego stosownych uprawnień.

Zgodnie z kodeksem karnym zabór pojazdu w celu krótkotrwałego użycia i pozostawienie go w stanie uszkodzonym zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8. Natomiast za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień grozi kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

7 komentarzy

 1. Tak tak …już widzę jak „surowy ” sąd ,zamyka ich na te 8 lat …”pogrozi „paluszkiem i wypusci dzieciaczki ,bo pzrecież oni zrobili to tak dla zabawy i nie mieli złych zamiarów

 2. Dajcie się mlodzieży wyszumieć …pzrecież mają tak „ciężkie życie ” ze muszą mieć chwile rozrywki

 3. Czy sąd rozważy czy byli wychowywani bezstresowo ?

 4. Przecież to zwykła kradzież.

  • miśkowicze i złodzieje cała polska z was......

   Dajcie spokój,jakie krótkotrwałe użycie albo krótko albo trwale i tak nic z tego nie rozumiem.A,tzn.można iść do marketu zajumać majtki,obsrać i oddać i też będzie krótkotrwałe użycie?

 5. Kraść samochód = krótkotrwałe użycie = wyrok zawiasy.
  Kraść batonik= kradzież= bezwzględne wiezienie dla tego kto dokonał tego potwornego czynu. Gdzie tu sens, gdzie tu logika?