Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Takiego przemytu jeszcze nie było. Upchnęli w autokarze 135 tys. paczek papierosów

Nawet najstarsi celnicy nie pamiętają takiej ilości kontrabandy wyjętej z autokaru. Papierosy były wszędzie, w siedzeniach, kołach a nawet w silniku.

To miała być rutynowa kontrola wjeżdżającego z Ukrainy do Polski autokaru. Gdy celnicy z przejścia granicznego w Hrebennem zaczęli sprawdzać pojazd, wszędzie gdzie zajrzeli, znajdowały się papierosy bez polskich znaków akcyzy. Kontrabanda znajdowała się dosłownie wszędzie m.in. w siedzeniach, kołach a nawet w silniku. W związku z tym, funkcjonariusze przeglądali pojazd centymetr po centymetrze. Trwało to kilkanaście godzin.

Po policzeniu wszystkich wyciągniętych z autokaru na ukraińskich numerach rejestracyjnych papierosów, okazało się, że jest ich ponad 135 tys. paczek. Ich wartość pracownicy Izby Celnej oszacowali na blisko 2 mln zł. Ani kierowca, jak też żaden z pasażerów nie przyznali się do przemytu. Jest to pierwszy w historii tak duży przemyt papierosów z wykorzystaniem autobusu i kolejny rekord na koncie celników z województwa lubelskiego.

Teraz sprawą zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Zamościu. Od początku roku funkcjonariusze celni zatrzymali na terenie województwa lubelskiego ponad 5,2 mln paczek nielegalnych papierosów o wartości rynkowej sięgającej blisko 70 mln zł.

Przemytnicy przeżywają teraz ciężkie czasy, gdyż od 2 czerwca na wszystkich przejściach granicznych w ruchu lądowym, lotniczym, kolejowym i morskim prowadzone są wzmożone kontrole ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa m.in. przed zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży.

Takiego przemytu jeszcze nie było. Upchnęli w autokarze 135 tys. paczek papierosów
Takiego przemytu jeszcze nie było. Upchnęli w autokarze 135 tys. paczek papierosów
Takiego przemytu jeszcze nie było. Upchnęli w autokarze 135 tys. paczek papierosów

(fot. Izba Celna Biała Podlaska)
2016-07-14 19:32:12

8 komentarzy

 1. a teraz pytanie, ile razy ten autobus przekraczał granicę ?

 2. To wszystk przez 500+
  Łatanie dziury budżetowej która za chwilę wyskoczy jak królik z kapelusza
  Uszczelnianie granicy ponoszenie podatków nadzór nad vat-em ze stali węgla paliw i alkoholu Wkrótce bedziemy drugą Japonią

 3. Przy okazji pytanie:
  Jat to jest mozliwe ze wciaz mozna handlowac, nawet pod okiem policji fajkami bez akcyzy po 7.50 na targu??? 🙂 nie zebym mial cos przeciw, czasem sam kupie, ale czemu ten kraj pozwala sie okradac, co tu dziala, jakis uklad przestepcow z policja? 😀

  • bo łatwiej łapać tego co się zarejstrował raz w życiu jako pracownik, niżeli tego co całe życie pracy się kaja.

   • to prawda Ci co handlują nigdy nie skalali się żadną robotą żyją z czarnych interesów Policja dobrze wie i zna ich i nic nie robi

 4. Oddają dziesięcinę komendantowi