Niebawem ruszy rozbudowa szpitala przy ul. Staszica. Powstanie nowy budynek radioterapii (wizualizacja)

Dzisiaj podpisana została umowa na pierwszy etap rozbudowy szpitala przy ulicy Staszica w Lublinie. Nowy budynek wybuduje firma STRABAG. Obiekt będzie kosztował 15,5 mln zł netto.

W czwartek Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie podpisał umowę z generalnym wykonawcą pierwszego etapu rozbudowy placówki. Prace zrealizuje jedna z większych firm budowlanych w Polsce, jaką jest STRABAG. W ramach zawartego kontraktu, firma opracuje projekt wykonawczy wielobranżowy do projektu budowlanego, kompleksowo przeprowadzi roboty budowlane i instalacyjne, przebuduje infrastrukturę zewnętrzną, a także uzyska ostateczną decyzję o pozwoleniu na użytkowanie. Ponadto w celu realizacji inwestycji dokona rozbiórki istniejącej przychodni przy ulicy Radziwiłłowskiej.

– Budowa szpitala klinicznego jest bardzo istotna dla mieszkańców Lublina i okolicznych miejscowości, dlatego charakter tej inwestycji ma dla nas szczególne znaczenie. W ciągu 20 miesięcy wybudujemy nowoczesny obiekt wraz z infrastrukturą, według najlepszych europejskich standardów. Strabag posiada duże doświadczenie, pozwalające realizować inwestycje wymagające zarówno wiedzy z zakresu budownictwa ogólnego, drogowego jak i inżynieryjnego. Budowa obiektów medycznych, zwłaszcza w przypadku tak kompleksowych inwestycji, to przedsięwzięcie wymagające sprawnej organizacji i nienagannego zarządzania całym procesem budowlanym. W takich przypadkach liczy się czas, elastyczność i dobra partnerska współpraca z Inwestorem, co jest dewizą naszej firmy – mówi Alfred Watzl, członek zarządu STRABAG Sp. z o. o.

Budowa szpitala u zbiegu ulic Radziwiłłowskiej i 3 Maja będzie kosztowała ok. 15,5 mln zł netto i potrwa do czerwca 2018 roku. W tym czasie w samym Śródmieściu Lublina powstanie nowy kompleks medyczny i dydaktyczno-szkoleniowy, w którym zlokalizowany zostanie zakład radioterapii. W nowoczesnym 3-kondygnacyjnym obiekcie o powierzchni użytkowej 4.268 mkw. będą się także mieściły dwie pracownie akceleratorów liniowych 15 MeV, pracownia tomografu komputerowego z opcją wirtualnej symulacji oraz pracownia mammografii i brachyterapii śródoperacyjnej. Pacjenci szpitala do dyspozycji będą mieli również 20 miejsc postojowych.

Rozbudowa placówki sfinansowana zostanie ze środków europejskich i budżetu państwa. Budowa stanowi pierwszy etap programu rozbudowy SPSK1, na który Rada Ministrów przydzieliła ww. środki w kwocie ponad 300 mln zł.

(fot. nadesłane)
2016-07-14 20:25:55

3 komentarze

 1. Liczba miejsc parkingowych jest porażająca…..

 2. A my ze śródmieścia bedziemy parkować na Czechowie. Buractwo i tak już okupuje wszystkie mozliwe ulice w śródmieściu. Zwłaszcza na Radziwilowskiej i Niecalej. Powinni mieć zakaz wjazdu.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7861zł -0.54%
  • GBP 5.272zł -0.36%
  • EUR 4.5764zł -0.14%
  • CHF 4.1723zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku