690 680 960

Tak wygląda drzewo po uderzeniu pioruna. Lasy Państwowe pokazały nagranie (wideo)

Lasy Państwowe opublikowały nagranie, na którym widać, jak wygląda drzewo po uderzeniu pioruna. Nie każdy zapewne wie, że takie uderzenie wyzwala ogromną energię i jest jak wybuch granatu.

– Podczas burzy nie można chować się pod drzewem. To wiedza dość powszechna. Ale zapewne nie każdy wie, że uderzenie piorunem jest jak wybuch granatu. Odłamki kory, drzazgi i konary mogą zranić nawet kilkadziesiąt metrów od miejsca trafienia. Zobaczcie sami – napisały Lasy Państwowe na Twitterze.

Na nagraniu widać, co stało się z drzewem po uderzeniu pioruna podczas przechodzącej burzy. Wideo to dobre ostrzeżenie i przestroga przed tym, aby nie chować się w trakcie burzy pod drzewami, zwłaszcza kiedy dochodzi do dużej liczba wyładowań atmosferycznych.

(fot. wideo Lasy Państwowe)

3 komentarze

  1. drzewo to PO a piorun to PIS

  2. Niech ci cwaniacy lepiej pokażą ile zarobili na sprzedaży wielu milionów metrów drewna z lasów. Takiej grabieży drewna wycinki lasów jaka robi KORPORACJA Lasy Państwowe teraz niebylo nigdy wcześniej w historii.

  3. niech pochwalą się zdjęciami lasów uderzonych ochronnym działaniem drwali … z takiego dęba zostają tylko gałązki i liście ;p

Kursy walut

  • USD 4.3252zł -0.24%
  • GBP 5.3505zł -0.34%
  • EUR 4.7076zł -0.35%
  • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas