Niedziela, 03 marca 202403/03/2024
690 680 960
690 680 960

Tajemniczy śmigłowiec krąży nad Lubelszczyzną. Powstają legendy na jego temat

Od kilku tygodni, w różnych miejscach naszego regionu można dostrzec śmigłowiec, który lata dosyć nisko nad ziemią. Wśród mieszkańców krąży wiele plotek na jego temat. Postanowiliśmy rozwikłać tajemnicę.

Od ponad dwóch tygodni, praktycznie każdego dnia, otrzymujemy od czytelników pytania, bądź też informacje związane z tajemniczym śmigłowcem, którego można zaobserwować latającego na dość niskiej wysokości. -Policyjny śmigłowiec, od wielu godzin lata nad okolicą, kogoś szukają?, – Helikopter lata tak nisko nad domami, był nad Świdniczkiem, Wólką i Borkiem, szukają kogoś czy co?, – Wiadomo coś na temat poszukiwań prowadzonych przez Policję w okolicach Hajdów-Wólka-Długie, gdyż na niedużej wysokości nad zabudowaniami lata od prawie godziny policyjny helikopter?, -Dlaczego nic nie informujecie o policyjnych poszukiwaniach w Zemborzycach, podobno poszukują jakiegoś zabójcy?, -W Wojciechowie znaleziono ponad hektarową plantację marihuany, policja śmigłowcem lata i szuka kolejnych. To tylko kilka z informacji, jakie otrzymaliśmy w ostatnich dniach, a związanych ze śmigłowcem, który na niskich wysokościach lata w okolicach Lublina.

Już blisko dwa tygodnie, ten sam śmigłowiec latał w okolicach Nałęczowa, Bogucina oraz Kurowa. Wtedy wśród mieszkańców okolicznych miejscowości rozeszła się plotka, o ucieczce groźnych więźniów z Zakładu Karnego w Opolu Lubelskim. -Często jeżdżą patrole policji oraz latał helikopter ze świecąca lampą- pisze jeden z czytelników. Kolejny dodaje -Z budowy mostu koło Opola Lubelskiego uciekli więźniowie. Od kilku dni szukają ich policjanci oraz śmigłowiec. -Dlaczego nic nie informujecie o ucieczce groźnych więźniów, zabójców i gwałcicieli, którzy uciekli podczas prac na zewnątrz zakładu karnego. Przecież stanowią oni zagrożenie dla mieszkańców- napisała czytelniczka. Podobnych informacji otrzymaliśmy wtedy więcej. (Pisaliśmy o tym TUTAJ)

Jak się okazuje, i tym razem, sprawca całego zamieszania jest ten sam śmigłowiec. Maszyna należy do fińskiej firmy Heliwest, która zajmuje się wykonywaniu produkcji filmowych, ustawianiem konstrukcji masztowych czy też pracami instalacyjnymi. Jak się okazuje, z jego pokładu prowadzona jest w naszym regionie inspekcja linii energetycznych. Śmigłowiec ma zamontowane liczne specjalistyczne oprzyrządowanie, dzięki któremu sprawdzane są przewody którymi płynie prąd, pod kątem ewentualnych awarii. Śmigłowiec często można zaobserwować w Bogucinie, gdzie w jednym z hoteli mieszka jego załoga. Natomiast co do śmigłowca policyjnego, owszem maszyna ta gościła w dniu wczorajszym w naszym regionie, jednak tylko na chwilę. W trakcie przelotu do Warszawy pilot lądował by zatankować paliwo a po kilkunastu minutach odleciał w dalszą trasę.

(fot. lublin112)
2015-07-27 17:30:09

35 komentarzy

  1. Witam właśnie śmigłowiec lata nad gmina Firlej

Z kraju

Polityka i społeczeństwo