Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Biała Podlaska: Straż Graniczna zatrzymała 7 Ukraińców za nielegalną pracę i pobyt

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Białej Podlaskiej zatrzymali 6 obywateli Ukrainy wykonujących nielegalnie pracę oraz jednego Ukraińca nielegalnie przebywającego w Polsce. Wszyscy poniosą konsekwencje prawne, łącznie z właścicielem gospodarstwa, u którego pracowali.

Do zatrzymania Ukraińców doszło 23 lipca. Funkcjonariusze NOSG ujawnili, że na jednym z gospodarstw w powiecie łosickim pracują nielegalnie obywatele Ukrainy.

Brak pozwolenia na pracę i nielegalny pobyt to przyczyny zatrzymania przez funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej siedmiu Ukraińców. Funkcjonariusze zatrzymali najpierw sześciu nielegalnie pracujących Ukraińców. Właściciel gospodarstwa zatrudniał te osoby bez dokumentów pozwalających im na legalne wykonywanie pracy.

W stosunku do zatrzymanych cudzoziemców Komendant Placówki w Białej Podlaskiej wszczął z urzędu postępowania administracyjne. Za naruszenie przepisów ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, w stosunku do pracujących cudzoziemców i właściciela gospodarstwa zostaną skierowane wnioski o ukaranie do sądu.

Jeszcze tego samego dnia w Radzyniu Podlaskim został zatrzymany kolejny obywatel Ukrainy. Mężczyzna nielegalnie przebywał na terytorium Polski.

W stosunku do cudzoziemca wszczęto postępowanie administracyjne w sprawie zobowiązania do powrotu, w związku z nieopuszczeniem przez zatrzymanego terytorium RP, w terminie określonym w ustawie o cudzoziemcach.

2015-07-27 17:07:41
(fot. NOSG)

4 komentarze

  1. Hahahahah dobre. Polacy w ue to pewnie pracują legalnie, a ilu Polaków w POlsce pracuje na czarno?

  2. Powinien gospodarz podziekowac któremuś z sąsiadów zapewne za obywatelska postawe. Akurat SG nie ma co robic tylko paszporty na polach sprawdza. Co w tym zlego ze uczciwie pracowali zamiast szmuglowac spiryt, cygarety czy inne bursztyny.

  3. pytanie do Redakcji, co grozi właścicielowi za zatrudnianie nielegalne przybyszów zza wschodu?

    • Nie ważne co i ile, ale i tak bardziej się opłaca niżeli zatrudnić legalnie polaków i oZUSować umowy…