Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Szykują się zmiany w przepisach. Kierowcy po 60 roku życia zostaną skierowani na badania

Wprowadzenie regularnych badań dla seniorów, którzy w dalszym ciągu chcą kierować pojazdami mechanicznymi, planują niezależnie od siebie polscy i unijni ustawodawcy. Oznacza to, że temat jest praktycznie przesądzony.

80 komentarzy

 1. Wszystko ladnie pieknie tylko czy to cos da? Czy tylko kase wyciagnac? Jak nie zda u teko lekarza to pojdzie do innego. Jestem kierowca i slysze jak koledzy mowia sluchaj mam dobrego lekarza nawet nie spojrzy na Ciebie a kwit masz w reku. Wiec poki lekarze nie wezma do serca sobie tego ze to oni dopuszczajac kazdego do ruchu to nic to noe zmieni. Pozdrawiam

 2. Niema co rozdzierać szat, będziesz zdrowy, będziesz miał prawko, ale jak zaczniesz świrować ze starości, czy nudów, tracisz prawko i korzystasz z roweru, fury, wózka inwalidzkiego, czy deskorolki.
  Lepszy sort będzie mieć lektyki, a gorszy sort i dziady z buta (jak będzie ich na buty stać)

 3. Lekarze już zacierają ręce.

 4. Najpierw trzeba wypieprzyć z parlamentu europejskiego i naszego wszystkich 60+,i zobaczymy czy nieroby dalej będą tak ujadać.

 5. Pilna informacja dla kierowcóf; blokada A2, poszukiwani kierofcy do usuwania blokady z czekolady. Nie można zabierać do domu! Pozostałym kierowcom zalecamy wstrzemięźliwość i cierpliwość.

 6. specjalne badania psychologiczne dla kobiet , wszystkich kobiet które mają prawo jazdy. Seniorzy też ale 60 lat to przesada,proponuję 70 lat, w ostateczności 68 lat .

 7. chodzi o to by badać wszystkich powolniaków już po 50 roku i eliminować ich z dróg bo przepustowość stale się pogarsza

 8. Nareszcie. Na co dzień badam okulistycznie, w dużej mierze także kierowców. To jest plaga, kierowcy są praktycznie ślepi i nic sobie z tego nie robią. Uważam, że takie badania powinien przechodzić każdy niezależnie od wieku. Niektórzy nawet „chwalą się”, że nic nie widzą na drodze. Ostatnio pewna kobieta stwierdziła, że jeżeli spowoduje wypadek to będzie miała wymówkę, bo przecież źle widziała…..

 9. Brawo w końcu wyeliminuja moherowe berety z za kierownicy

 10. Piszecie o statystykach, tyle, że o ile PJ wśród 20 latków jest dzisiaj raczej rzeczą powszechną o tyle, wśród ludzi w pokoleniu 65+ niekoniecznie. Więc nic dziwnego, że 20 latkowie popełniają więcej wypadków bo po prostu statystycznie częściej mają prawo jazdy i coraz częściej własne do samodzielnej dyspozycji samochody.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo