Sobota, 20 lipca 202420/07/2024
690 680 960
690 680 960

Szykują się podwyżki w Strefie Płatnego Parkowania w Lublinie. Decyzja zapadnie w tym tygodniu

O ok. 15 proc. miasto zamierza podnieść opłaty, jakie ponoszą kierowcy pozostawiając swoje pojazdy w strefie płatnego parkowania. Decyzję, czy podwyżka zostanie wprowadzona, podejmą w czwartek lubelscy radni.

30 komentarzy

 1. Będzie tak ze ludzie będą okradać parkomaty bo w bankomatach kasy już nie ma.

 2. Parkomaty pod Olimpem to już jest przesada.

  • Bardzo dobrze bo płatna strefa parkowania wykończyła handel w centrum lublina na ul.Narutowicza i Zamojskiej bo wszyscy woleli darmowe parkingi pod marketami ,a teraz będzie równość .Parkomaty pod wszystkimi hipermarketami !!!

  • Bardzo trafna uwaga.
   Wielu pracowników firm będących w niedalekim sąsiedztwie mogło tam bezpłatnie przez wiele godzin parkować swoje samochody.
   W zimie nawet „pod chmurką”.
   A teraz… 🙂
   Może poproście swojego pracodawcę o udostępnienie miejsc parkingowych bezpośrednio przy miejscu swojej pracy.
   A jak pracodawca stwierdzi, że w umowie nie musi wam takich miejsc zapewnić to macie jeszcze wiele innych wyjść:
   – Płacić za parking przy Olimpie
   – Dojeżdżać do pracy komunikacją miejską
   – Docierać do pracy pieszo
   – Zrezygnować z pracy, która nie zapewnia parkingu
   Odnośnie ostatniego punktu:
   To twój pracodawca jest winny a nie galeria Olimp czy też właściciel innego, podobnego miejsca.

 3. No i jest reakcja na darmowe przejazdy ukraincow. Ktos juz o tym pisal niedawno ze tak bedzie. Płac Polaku! Do kierata!

 4. DOŚĆ TYCH PODWYŻEK!!! ***** *** i ŻUKA!!!

 5. Pracujący głupio Polak płaci reszta ma wszystko za darmo. :D. Czuję się dyskryminowany we własnym kraju :(. Też chce MPK i socjal a nie pracować ;(.

 6. Problem tkwi w wydawaniu abonamentów typu M „mieszkańcom” przyjeżdżającym z innych dzielnic Lublina do pracy w różnych biurach mieszczących się przy ul.Chopina,Narutowicza itp. parkującym swoje samochody w godz.9-17.Tym jawnym okradaniem w majestacie wadliwej,lub niewłaściwie interpretowanej uchwały RM budżetu Lublina próbowałem kilkakrotnie zainteresować min.w ZDiM i znanego radnego.Bezskutecznie.Pisanie „na Berdyczów”.

 7. Proponuję objąc całe miasto opłatami żeby miasto mogło więcej kasy dawać znajomym developerom bo rosną czynsze za nieruchomości, które miasto musi dzięki zukowi wynajmować od nich, na uprzednio sprzedanych gruntach. Ceł byl taki, żeby wziąć kasę za grunt co da chwilowy zastrzyk gotówki, a że po jakimś czasie wyjdzie i tak drożej to już zuk będzie na emeryturze, a miasto nie odkupi już ziemii z budynkiem 10x drożej wiadomo. Za to powinni siedzieć! Równie dobrze Państwo mogło by sprzedać jakiś teren po to, żeby potem zlecić developerowi wybudowanie budynku, który będzie wynajmować np. na Sąd, albo sejm, albo pałac prezydencki, czy to się mieści w głowie? no w normalnej nie, ale w głowie mentalności sprzedawczyków i złodziej z ekipy rządzącej miastem obecnie tj. PO (chociaż Pruszkowski nie był lepszy)

 8. Żuk kocha miasto a ludzi WALI!!!

 9. A czy ukraińcy uciekający przed wojną tez muszą placić za parkingi w mieście??? Oby nie…

Z kraju

Sport