Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Szkielet hali sportowej zniknął z lubelskiego krajobrazu. Zdjęcia z rozbiórki

Sterta złomu pozostała po stalowej hali, która przez ponad 30 lat stała na lubelskich Czubach. Niebawem ma się tam rozpocząć budowa bloków.

Zaledwie kilka dni trwały prace związane z rozbiórką stalowej konstrukcji w rejonie ul. Jutrzenki na lubelskich Czubach. Obiekt ten jest stał w tym miejscu od ponad 30 lat. Miał stanowić część nowoczesnego ośrodka sportowego. Oprócz krytej hali sportowej, planowano zbudować baseny oraz boisko, wszystko z pełnym zapleczem

Pracownicy demontowali niektóre elementy konstrukcji w taki sposób, aby pozostała część się przewróciła. Obecnie ten etap prac został już zakończony. Pozostało jedynie pociąć stalowe elementy i je zezłomować. Całość waży blisko 300 ton. Na początku kwietnia po hali nie powinno zostać już żadnego śladu.

Nowy właściciel tego terenu zaplanował budowę trzech bloków mieszkalnych. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

(fot. nadesłane – Patryk – DZIĘKUJEMY!)

30 komentarzy

  1. Nie zdążyłem się z nią pożegnać ;( Kochajmy niedokończone hale sportowe, tak szybko odchodzą.

  2. W czasach PRL-u wywlaszczono chlopow z ziemi pod budowę osiedla mieszkaniowego wyplacając im odszkodowanie i teraz , po 30 lub więcej latach zwraca się im te już raz wywlaszczone i zapłacone tereny , które oni sprzedają obecnie za miliony. Jak można oddawać grunty za ktore się już zapłaciło. To jest cała urzędnicza mafia głupków , a może nie głupków ?

  3. No i kolejne bloki i kawał ziemi zalany betonem…. w tak trzeba przyznać całkiem uroczym i dużym zielonym miejscu jakim jest ten wąwóz niemal w centrum. Szkoda….