Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Ratowali życie. Szef MSWiA nagrodził lubelskich policjantów

Szef MSWiA Joachim Brudziński spotkał się z funkcjonariuszami policji, którzy wyróżnili się ratując ludzkie życie i zdrowie oraz niosąc pomoc w trudnych sytuacjach. Wśród nagrodzonych przez ministra znaleźli się policjanci z Lublina.

– Chcę podziękować każdej funkcjonariuszce i każdemu funkcjonariuszowi. Opinii publicznej często umyka oczywista prawda, że każde wasze wyjście do pracy to służba. Każdego dnia zakładając mundur musicie też zakładać, że będziecie ratować czyjeś życie. Życzę wszystkim, aby po służbie zawsze bezpiecznie wracali do swoich domów – podkreślił szef MSWiA wręczając policjantom wyróżnienia.

Wśród wyróżnionych znaleźli się także starszy sierżant Mateusz Krzysztoń i posterunkowy Piotr Rosiecki z czwartego Komisariatu Policji w Lublinie. Ratując z płonącego budynku lokatorów nie zwracali uwagi na zagrożenie własnego życia i zdrowia. Wyciągając poszkodowanego z zajętego ogniem pokoju, sierżant Krzysztoń sam odniósł oparzenia i trafił do szpitala.

Oprócz policjantów z Lublina nagrodzeni zostali policjanci z Bytomia, Warszawy, Łeby i Gliwic.

1-290567_g

2018-09-12 08:34:37
(fot. Policja)

9 komentarzy

 1. To ich praca wiec śmieszne te podlizywanie się polityków jak strajkują!

  • Zadaniem policjantów nie jest wynoszenie osób z płonących pomieszczeń to jest zadanie dla Straży Pożarnej. Dziękuję za uwagę.

   • „ja” – pieprzysz jak potłuczony po uderzeniu w dobry przepust drogowy, albo radio Maryja – jakby patrzyli czy to ich, czy nie ich praca i obowiązek, to niejeden poszkodowany w wypadku, czy tak jak tu, w pożarze, byłby trupem

 2. Brudziński nie ośmiesza policji przeczytaj rote ślubowania ty Pissowcu

 3. e ty Brudziński przeczytaj rote ślubowania .a nie dawaj odznaczeń nagród jak ten prezydent z Piss

 4. To w końcu strajkują,czy nie.Trudno się połapać.Czyli zgoda.W ramach protestu mogli odmówić tej wspaniałej nagrody.

 5. Jojo miłośnik sportowego obuwia, daje nagrody policjantom.

 6. Dlaczego na zdjęciu śmieje się tylko minister? Bo reszta się zastanawia gdzie ich adidasy, a on jedyny wie.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo