Niedziela, 26 maja 202426/05/2024
690 680 960
690 680 960

Szaleństwo kolorów znów opanuje Lublin

Jutro po południu Lublin opanuje kolorowe szaleństwo. Od godziny 16:00 niebo zacznie wypełniać się tęczą w dziesiątkach barw.

Festiwal rozpocznie się w piątek o godzinie 16:00, na błoniach Areny Lublin. Wśród atrakcji zaplanowano też występ grupy Leniwiec i Coria. Jednak to na co wszyscy czekają, czyli szaleństwo kolorów wystartuje dokładnie o godz. 17:00. Wtedy to cała okolica będzie się mienić dziesiątkami barw specjalnego proszku, który uczestnicy jednocześnie wyrzucą w powietrze. Później kolorowy proszek będzie wyrzucany również o godzinie 18:00, 19:00 i 20:00. Impreza potrwa do godziny 22:00.

Moda na kolorowe szaleństwo przywędrowała do Polski z Indii. Tam Święto Holi zapowiada pożegnanie zimy oraz rozpoczęcie wiosny. Festiwal wypełnia tam zawsze atmosfera wiecznej wesołości. Ludzie porzucają wszelkie złości i w ciepłym uścisku wyrzucają w górę drzemiące w ich duszach kolory. W każdym zakątku kraju widać chmury różnobarwnych kolorów. Wszyscy tańczą, śpiewają i bawią się, rzucając kolory w powietrze.

Rozrzucany podczas zabawy proszek to stworzony z naturalnych składników kolorowy puder. Uzyskuje się go z roślin rosnących w Indiach. Dzięki odpowiednio dobranym naturalnym składnikom kolory nie powodują żadnych podrażnień i uczuleń oraz są łatwo zmywalne ze skóry i ubrań. Podczas festiwalu wyrzuca się kolory do góry, tworząc ogromną, rozpościerającą się nad tłumem tęczę kolorów.

Szaleństwo kolorów znów opanuje Lublin

(fot. lublin112)
2016-05-26 23:37:58

12 komentarzy

 1. Ludzie sie obrzucają tym proszkiem a nawet nie widzą do czego to jest nawiązanie :]

  • Zgadza się. To tak jak by w Indiach nagle zacząć święcić jajka i kiełbasę. Ale po co?

 2. Szkoda proszku, lepiej wciągnąć.

 3. popieram w 100 %

  • to jest niezły interes, dla dzieci. To tak jakby sprzedawać wodę po to żeby ją wylać i że to taki fun ma być, przy czym woda nie była by szkodliwa dla zdrowia tak jak te chińskie proszki kolorowe 🙂

 4. „Porządna dyskoteka” to oksymoron.

 5. Trzeba jakoś uzasadnić sens budowy Areny! Ważne, by lud był ukontentowany. W przeciwnym przypadku jeszcze jakieś głupoty przyjdą do głowy.

 6. Ileż goryczy. No ale fakt, zawsze człowiekowi się lepiej na duszy zrobi jak sobie ponarzeka w Internecie. Prawda?

  ironia

 7. Taaak bedzie tęcza , ale prawdziwa po burzy . Zleje deszczem te głupotę i mam nadzieje ze walnie piorunem w scenę . Panie Boże niech spadnie deszcz i nie pozwoli zabrudzic miasta tym kolorowym syfem , niech tarzają sie w błocie jak te świnie w korycie

 8. Tylko kastracja uczestników powtrzyma rozwój w przyszłości takich debilnych imprez

 9. Co za głupi pomysł na te kolorowe proszki. Tylko czekać, aż jakiś głupek zapali zapalniczkę w tym pyle. Na płuca też nie pozostaje bez wpływu.