Szaleństwo kolorów znów opanuje Lublin

Jutro po południu Lublin opanuje kolorowe szaleństwo. Od godziny 16:00 niebo zacznie wypełniać się tęczą w dziesiątkach barw.

Festiwal rozpocznie się w piątek o godzinie 16:00, na błoniach Areny Lublin. Wśród atrakcji zaplanowano też występ grupy Leniwiec i Coria. Jednak to na co wszyscy czekają, czyli szaleństwo kolorów wystartuje dokładnie o godz. 17:00. Wtedy to cała okolica będzie się mienić dziesiątkami barw specjalnego proszku, który uczestnicy jednocześnie wyrzucą w powietrze. Później kolorowy proszek będzie wyrzucany również o godzinie 18:00, 19:00 i 20:00. Impreza potrwa do godziny 22:00.

Moda na kolorowe szaleństwo przywędrowała do Polski z Indii. Tam Święto Holi zapowiada pożegnanie zimy oraz rozpoczęcie wiosny. Festiwal wypełnia tam zawsze atmosfera wiecznej wesołości. Ludzie porzucają wszelkie złości i w ciepłym uścisku wyrzucają w górę drzemiące w ich duszach kolory. W każdym zakątku kraju widać chmury różnobarwnych kolorów. Wszyscy tańczą, śpiewają i bawią się, rzucając kolory w powietrze.

Rozrzucany podczas zabawy proszek to stworzony z naturalnych składników kolorowy puder. Uzyskuje się go z roślin rosnących w Indiach. Dzięki odpowiednio dobranym naturalnym składnikom kolory nie powodują żadnych podrażnień i uczuleń oraz są łatwo zmywalne ze skóry i ubrań. Podczas festiwalu wyrzuca się kolory do góry, tworząc ogromną, rozpościerającą się nad tłumem tęczę kolorów.

(fot. lublin112)
2016-05-26 23:37:58

14 komentarzy

 1. Czemu to miasto szczyci się takimi debilnymi imprezami? Najgorszy chłam, szmira, tandeta i bezsens urasta u nas lub zostaje rozreklamowane do rangi wielkiego wydarzenia… A przecież to zwyczajna tandeta. Tak samo jak noc kultury stała się tandetą w związku z tym że wszystkie na niej wydarzenia od lat są te same, kopiowane i powielane do znudzenia – łażenie po linach między kamienicami, plucie do mikrofonów… wszystko i zarazem nic. Nawet nie ma w tym mieście porządnej dyskoteki żeby pójść się z dziewczyną pobawić, bo jedyna porządna jaka była – mam tu na myśli Fashion – została już dawno zamknięta, dziś tylko chamowo z zarzyganymi kiblami, disco polo, szkaradnymi pannami i śmierdzącymi pachami… a i ciapatymi…

  • popieram w 100 %

   • to jest niezły interes, dla dzieci. To tak jakby sprzedawać wodę po to żeby ją wylać i że to taki fun ma być, przy czym woda nie była by szkodliwa dla zdrowia tak jak te chińskie proszki kolorowe 🙂

  • „Porządna dyskoteka” to oksymoron.

  • Ileż goryczy. No ale fakt, zawsze człowiekowi się lepiej na duszy zrobi jak sobie ponarzeka w Internecie. Prawda?

   ironia

  • żednada, typowo polaczkowe maruderstwo…. fashin to faktycznie luksusowy klub był hahaha, disco jak każde inne, zrób ludziom przyslugę i SIEDŹ W DOMU !

 2. Ludzie sie obrzucają tym proszkiem a nawet nie widzą do czego to jest nawiązanie :]

  • Zgadza się. To tak jak by w Indiach nagle zacząć święcić jajka i kiełbasę. Ale po co?

 3. Szkoda proszku, lepiej wciągnąć.

 4. Trzeba jakoś uzasadnić sens budowy Areny! Ważne, by lud był ukontentowany. W przeciwnym przypadku jeszcze jakieś głupoty przyjdą do głowy.

 5. Taaak bedzie tęcza , ale prawdziwa po burzy . Zleje deszczem te głupotę i mam nadzieje ze walnie piorunem w scenę . Panie Boże niech spadnie deszcz i nie pozwoli zabrudzic miasta tym kolorowym syfem , niech tarzają sie w błocie jak te świnie w korycie

 6. Tylko kastracja uczestników powtrzyma rozwój w przyszłości takich debilnych imprez

 7. Co za głupi pomysł na te kolorowe proszki. Tylko czekać, aż jakiś głupek zapali zapalniczkę w tym pyle. Na płuca też nie pozostaje bez wpływu.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online