Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Brzostówka: O mało nie wjechał w uczestników procesji. Twierdził, że utrudniają przejazd

W czwartek lubartowscy policjanci ukarali mandatem kierowcę volkswagena, za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mężczyzna omal nie wjechał w uczestników procesji.

Do zdarzenia doszło w czwartek przed południem na drodze we wsi Brzostówka w gminie Serniki. Policjanci zostali zawiadomieni przez kierowcę volkswagena, że uczestnicy procesji Bożego Ciała utrudniają ruch i stwarzają zagrożenie dla kierowców samochodów.

– Skierowany na miejsce patrol nie potwierdził tych informacji. Co więcej, okazało się, że to sam zgłaszający popełnił wykroczenie, które zarzucał innym. W trakcie wyjaśniania zaistniałej sytuacji wyszło na jaw, że kierujący volkswagenem mieszkaniec Warszawy omal nie wjechał w uczestników procesji – wyjaśnia mł. asp. Grzegorz Paśnik z lubartowskiej Policji.

Mężczyzna na siłę jechał trasą, którą podążała procesja, co więcej zmuszając jej uczestników do ucieczki spod kół pojazdu. Po kilku minutach zawrócił i ponowił swój wyczyn. Następnie zadzwonił na policję zgłaszając interwencję.

– Policjanci na podstawie relacji świadków ustalili, że winę za całe zamieszanie ponosi kierowca volkswagena. 33-letni mieszkaniec Warszawy za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany 500-złotowym mandatem oraz 6 punktami karnymi – dodaje mł. asp. Grzegorz Paśnik.

2016-05-27 10:14:00
(fot. lublin112.pl)

56 komentarzy

 1. Czyżby na zdjęciu jeden z najczęstszych radiowozów lubelskiej drogówki????

 2. Nieudacznik warszawski . Może jakis jechowiec co nie wiezy w naszą religie

 3. Zobaczył hiszpańska inkwizycje i go poniosło.

 4. stop glupim urzednikom

  1. Czy procesja miala zezwolenie na zgromadzenie publiczne? Niby wydaje sie oczywiste ale szcerze watpie by kler, klazdy kosciol zglaszal na wymagane x dni wczesniej zgromadzenie publiczne, blokowanei drogi.
  2. Czy procesja byla w jakikolwiek sposob zabezpieczona, czy po prostu bydlo lazilo sobie po drodze (z doswiadczenia tak z reguly jest)

  Jesli ja mam sie spotkac z 50 kolegami to musze to zglosic bo zaraz wjadzie policja i sie przypieprzy. Zycze sobie by kazdego traktowano tak samo bez znaczenia czy to jakis kult, zgromadzenie znajomkow czy zlot ludzi z forum

  • Nic nie miała żadna procesja…. Typowa wolna amrykanka ” w imię boga”… I podnoszą wrzask tępe matoły że się komuś to nie podoba. Bezmózgi i tyle w temacie…

 5. Znając życie „warszawiak” święty nie był a i celebranci zawsze idą całą szerokością drogi jak „krowy”, prawo należy respektować i to dotyczy wszystkich, po pierwsze:
  Art 12 KD
  1. Kolumna pieszych, z wyjątkiem pieszych w wieku do 10 lat, może się poruszać tylko prawą stroną jezdni.
  2. Do kolumny pieszych w wieku do 10 lat stosuje się odpowiednio przepisy art. 11 ust. 1 i 2.
  3. Liczba pieszych idących jezdnią w kolumnie obok siebie nie może przekraczać 4, a w kolumnie wojskowej – 6, pod warunkiem, że kolumna nie zajmuje więcej niż połowy szerokości jezdni.
  4. Piesi w wieku do 10 lat mogą iść w kolumnie tylko dwójkami pod nadzorem co najmniej jednej osoby pełnoletniej.
  5. Długość kolumny pieszych nie może przekraczać 50 m. Odległość między kolumnami nie może być mniejsza niż 100 m.
  po drugie:
  Dz.U. 1990 Nr 51 poz. 297, USTAWA z dnia 5 lipca 1990 r. Prawo o zgromadzeniach – ciekawe czy zgłoszono procesje i czy było wydane na ta okoliczność stosowne zezwolenie?
  Reasumując, warszawiak i celebranci procesji razem z plebanem mandatem po 500 zł. po równo winni być obdzieleni, partol policji zawieszony w czynnościach służbowych do wyjaśnienia, asp. Grzegorz Paśnik za opowiadanie głupot skierowany do służby w prewencji w dzielnicy Praga-Warszawa.

 6. Ciemnogród katolicki niech sobie chodzi z czarnym po terenie kościoła a nie łażą jak święte krowy po ulicy!!!

 7. Jak wam nie wstyd tak nawalać na nas katolików. Ile jadu szatańskiego jest w waszych okropnych wypowiedziach, dramat!!! Tylko jedno was proszę jak przyjdzie wam odejść z tego świata niech wasza rodzina nie prosi o pogrzeb katolicki ani o miejsce na cmentarzu przecież jest tyle miejsca pod płotem u każdego z was tam niech was pochowają jak się grzebie zdechłe zwierzęta!!!

  • Weź koło i jebnij się w czoło jaki szatan ahahaha

  • Cmentarze komunalne oraz wyznaniowe są jedynymi prawnie dopuszczalnymi miejscami pochówku. Nie jest zatem dopuszczalne grzebanie zmarłych pod płotem.
   Co więcej takie działanie będzie uznane za wykroczenie. Zgodnie bowiem z art. 18 ust. 1 ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych, naruszenie wyżej wspomnianych przepisów ustawy lub rozporządzeń wydanych na jej podstawie, podlega karze aresztu lub grzywny.

 8. Bardzo dziwią mnie te wszystkie komentarze. Byłem świadkiem całej tej sytuacji. pomyślał ktoś,że tam były dzieci??????!!!!!!!!!!!!! A co by było gdyby kogoś naprawdę przejechał???? Mądrzejsi kierowcy potrafili się zachować. I nie ma tu znaczenia ani wyznanie ani miejsce zamieszkania, tylko „olej” w głowie.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo