Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Szaleństwo barw opanowało Lublin. Tłumy osób bawiły się na Festiwalu Kolorów

Prawdziwe tłumy wzięły dzisiaj udział w Festiwalu Kolorów, który odbył się w Lublinie. Choć przeważała młodzież, nie brakowało kilkuletnich dzieci jak też osób w średnim wieku.

Festiwal, który w tym roku zorganizowano na terenach zielonych Browaru Perła przy ul. Bernardyńskiej, rozpoczął się o godzinie 16:00. To na co wszyscy czekali, czyli szaleństwo kolorów wystartowało dokładnie o godz. 17:00. Wtedy to cała okolica zamieniła się dziesiątkami barw specjalnego proszku, który uczestnicy jednocześnie wyrzucili w powietrze. Później kolorowy proszek wzlatywał w niebo o pełnych godzinach.

Moda na kolorowe szaleństwo przywędrowała do Polski z Indii. Tam Święto Holi zapowiada pożegnanie zimy oraz rozpoczęcie wiosny. Festiwal wypełnia tam zawsze atmosfera wiecznej wesołości. Ludzie porzucają wszelkie złości i w ciepłym uścisku wyrzucają w górę drzemiące w ich duszach kolory. W każdym zakątku kraju widać chmury różnobarwnych kolorów. Wszyscy tańczą, śpiewają i bawią się, rzucając kolory w powietrze.

Rozrzucany podczas zabawy proszek to stworzony z naturalnych składników kolorowy puder. Uzyskuje się go z roślin rosnących w Indiach. Dzięki odpowiednio dobranym naturalnym składnikom kolory nie powodują żadnych podrażnień i uczuleń oraz są łatwo zmywalne ze skóry i ubrań. Podczas festiwalu wyrzuca się kolory do góry, tworząc ogromną, rozpościerającą się nad tłumem tęczę kolorów.

(fot. lublin112)
2017-05-27 21:24:06

Szybki i sprawny dojazd naszym reporterom zapewnia:
Szaleństwo barw opanowało Lublin. Tłumy osób bawiły się na Festiwalu Kolorów

16 komentarzy

  1. Dlaczego Polakom nic nigdy się nie podoba , tylko zrzędzą . I komentarze na poziomie całkowitych nizin społecznych jak zabawa to tylko wesele , badz inna popijawa.