690 680 960

-Pani syn miał wypadek. Staruszka oddała oszustom 120 tys złotych

Nie pomagają apele o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi. Nie pomagają ostrzeżenia ani też częste informacje o podobnych oszustwach. Kolejna mieszkanka Lublina oddała wszystkie swoje oszczędności by pomóc synowi, który rzekomo miał wypadek.

-Pani syn miał wypadek w którym zostało ranne dziecko. Poniesie surowe konsekwencje, jednak jak pani zapłaci, może wyjść na wolność – z takimi słowami do mieszkanki Lublina zadzwonił wczoraj nieznajomy, który przedstawił się za policjanta. Tłumaczył, że jej syn spowodował groźny wypadek, a poszkodowane dziecko zostało ranne. Dodał jednocześnie, że może pomóc mężczyźnie, jednak w tym celu potrzebne są pieniądze. Kobieta, by ratować syna zgodziła się na wszystko.

Po pewnym czasie do mieszkania 86-latki zgłosiło się dwóch mężczyzn, którym przekazała ona wszystkie posiadane pieniądze oraz ponad 180 monet złotych monet pięciorublowych. Wszystko warte było blisko 120 tys złotych. Gdy zadzwoniła do syna, okazało się, że ten nie brał udziału w żadnym zdarzeniu drogowym a podający się za policjantów mężczyźni byli oszustami.

Teraz prawdziwi policjanci poszukują oszustów i po raz kolejny apelują o rozwagę i rozsądek. naciągacze w ostatnim czasie zmienili nieco metodę swoich działań i coraz rzadziej podają się za członków rodzin. Najczęściej podają się się właśnie za policjantów czy też pracowników różnych firm i instytucji. W przypadku podobnych sytuacji należy jak najszybciej skontaktować się z najbliższą jednostką policji. Należy tez za każdym razem od razu zadzwonić do potrzebującego członka rodziny, by sprawdzić czy przedstawiona przez nieznajomego historia wydarzyła się naprawdę. Pamiętajmy by nie ufać nieznajomym.

(fot. lublin112)
2015-10-13 11:50:38

24 komentarze

  1. Skąd ona uciułała tyle kabony. Chyba z czasów wojny jeszcze.

  2. „Gdy zadzwoniła do syna, okazało się, że ten nie brał udziału w żadnym zdarzeniu drogowym a podający się za policjantów mężczyźni byli oszustami. – [], a przed oddaniem tej kasy nie mogła zadzwonic, tylko po fakcie ?

  3. A mnie zastanawia,skąd społeczne przekonanie,że emeryt jest biedny?

    • emeryt jest biedny ale i jest głupi bo „ciuła” właśnie tak kase żyjac w ubóstwie z ktorej nigdy i tak nie skorzysta…

Kursy walut

  • USD 4.3697zł -0.83%
  • GBP 5.3464zł -0.31%
  • EUR 4.6356zł 0.03%
  • CHF 4.803zł 0.12%

Polub nas