Nie zauważył, że wyprzedza go ciężarówka. Utrudnienia na krajowej 19

Po wypadku występują utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 19 Lublin – Kraśnik. W Lasach zderzyły się dwa pojazdy.

Do wypadku doszło we wtorek w miejscowości Lasy pod Kraśnikiem. Zderzyły się tam dwa samochody: osobowy z ciężarowym. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy kraśnickiej drogówki wynika, że kierujący polonezem mężczyzna, rozpoczął manewr skrętu w lewo w momencie, gdy był wyprzedzany przez samochód ciężarowy z naczepą.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, pogotowie ratunkowe i policja. – Do szpitala został przetransportowany kierowca poloneza, podróżował sam. Kierowcy drugiego auta nic się nie stało – poinformowała nas kom. Dorota Węcławska-Baran z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku.

W miejscu wypadku cały czas kierowcy mogą napotkać na utrudnienia w ruchu. Zablokowany jest jeden pas jezdni. Samochody przepuszczane są wahadłowo.(fot. nadesłane)
2015-10-13 12:20:35

13 komentarzy

 1. Nie chcę usprawiedliwiać kierowcy ciężarówki, ale czy kierowca poloneza odpowiednio wcześniej sygnalizował zamiar skrętu? Ciężko taki wielki samochód „przeoczyć”. No i mam nadzieję, że pan z poloneza szybko wróci do zdrowia.

 2. a czy to ma jakieś znaczenie ? skoro i tak uderzył w naczepę , kierunkowskaz do nieczego nie upoważnia tylko informuję innych kierujących , a jaką masz pewność że żarówka w lampie faktycznie świeci ? skręcający zanim wykona manewr musi się upewnić czy nie jest wyprzedzany , nawet w miejscu gdzie nie może być wyprzedzany a nawet tam gdzie jest możliwe wyprzedzanie jadąc trasą jest setki miejsc gdzie są drogi boczne i co nigdzie nie wolno by wyprzedzać ? oczwiście nie dotyczy miejsc do tego zabronionych ,np oznaczone skrzyżowania , przejścia dla pieszych oraz informują o tym znaki poziome i pionowe itd. Nie naskakuję na pana z poloneza kązdy może się zamyśleć , lub mieć chwilową zwiechę ,życzę powrotu do zdrowia

  • Akurat ja mam pewność, że żarówka świeci (jak nie świeci to zaraz wywala błąd na komputerze 😛 ).
   Ale co racja to racja – skręca jeden z drugim na posesję i nie patrzy… a nawet jak sygnalizuje, to nierzadko już „udany manewr” a nie „zamiar wykonania manewru”.
   Ja rozumiem w starym Poldasie nie zauważyć motorynki w lusterku, bo się zagapię (przeca Caro mają asferyczne, więc dobrze ustawione nie mają „martwych stref”) – ale 30-tonowego zestawu?
   BTW- widzę w Auto-Hol Kraśnik przyśpieszony kurs Painta przeszli (profesjonalnie zamaskowana tablica ciągnika:)

 3. Darmowa reklama „producenta blach dachowych”?

 4. Blachy solan z turki
  yeah

 5. Wyprzedzanie w terenie zabudowanym jest zabronione. A ta patelnia pędząca po dolomit to jedna z wielu która mało gdzie zwalnia na tej trasie, zwalniają na skrzyżowaniu za Annopolem gdzie jest fotoradar i przed torami chwile dalej. Reszta trasy na odcince wyprzedzając w zabudowanym.

  • Bzdura. Od kiedy wyprzedzanie w terenie zabudowanym jest zabronione?
   Zabronione jest na skrzyżowaniach o ruchu niekierowanym (i na skrzyżowaniach o ruchu kierowanym, gdy wymagałoby to zjechania na przeciwległy pas), przejazdach, (oraz na mostach, wiaduktach i w tunelach w wypadku dróg jednojezdniowych).
   Lepiej oddaj „kwity” w najbliższym wydziale komunikacji i sam przesiądź się „na tory” (względnie do MPK) z taką wiedzą.

 6. Ciekawe na jakiej podstawie ustalili że kierowca poloneza nie zauważył ciężarówki, tirowiec im tak powiedział? Byłem kiedyś świadkiem bardzo podobnej kolizji i gdyby nie ja cwaniak z ciężarówki zahukał by biednego dziadka, przyszli już do mnie do sklepu spisywać oświadczenie ale niestety ktoś źle wybrał miejsce i lekko się zdziwił jak powiedziałem mu że stałem akurat w oknie jak dziadek skręcał w lewo i dokładnie widziałem że jak zaczynał manewr żadnej ciężarówki tam nie było. Po prostu cwaniak ordynarnie chciał wyprzedzić z lewej skręcającego już dziadka.

  • Sądzisz, że w tym wypadku też tak było? To by dziadka spod ciągnika wycinali, a nie spod naczepy 🙂

   • Nic nie sądzę, bo nie ja od tego jestem, zastanawiam się tylko czemu ciągnik ma uszkodzoną z prawej strony kabinę i zderzak skoro chłop tylko pod naczepę wjechał.

    • Wiesz, myślę że tym Poldkiem gnojowicy nie wiózł i brązowe ślady na tym zderzaku i kabinie to jednak od „wyłapania” drugiej krawędzi rowu/słupków kilometrowych na przykład. Pewnie w przeciwieństwie do kierującego Poldasem (który go nie widział) kierujący zestawem widział Poldasa i próbował jeszcze wiać „w plener” (choć na kursie przecież mu wpajano, że ma „walić w osobówkę”).

 7. Polonez dostał przodem ciężarówki i został kilka metrów ciągnięty .dobrze ze to wszystko tak sie skończyło i ciężarówka nie wzięła poloneza przed siebie

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6759zł -0.17%
  • GBP 5.204zł 0.32%
  • EUR 4.4723zł -0.17%
  • CHF 4.1043zł -0.1%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na cenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika