Środa, 10 kwietnia 202410/04/2024
690 680 960
690 680 960

Sylwestrowy bieg Nałęczów – Sao Paulo: Ponad 150 osób witało Nowy Rok na sportowo

Wyjątkowa atmosfera oraz doskonała zabawa towarzyszyła wyjątkowemu biegowi, jaki odbył się w Sylwestra w Nałęczowie. Pierwsi na mecie pojawili się Andrzej Starzyński i Marta Kloc. Na koniec zorganizowano zabawę Sylwestrową.

W ostatni dzień roku, czyli 31 grudnia o 23.55 wystartowali uczestnicy biegu „Nałęczów – Sao Paulo”. Była to wyjątkowa gratka dla tych, którzy w nietypowy sposób chcieli powitać nowy 2016 rok. Biegacze alejami Parku Zdrojowego i ulicami Nałęczowa pokonali dystans 6 kilometrów. Dla tych, dla których trasa biegu głównego była zbyt długa, przygotowano krótszy, gdyż 2 km odcinek. Z kolei fani Nordic Walkingu rywalizowali na dystansie 6 kilometrów. Niektórzy z uczestników przebrali się w wyjątkowe stroje, co budziło często zachwyt wśród kibiców. Była to już 21 edycja tej coraz popularniejszej imprezy sportowej.

Jako pierwszy linię mety pokonał Andrzej Starzyński, za nim byli Siergiej Rybak i Sylwester Lepiarz w biegu mężczyzn. W biegu kobiet wygrała Marta Kloc, za nią były Karolina Zygo i Katarzyna Iwaniuk-Mroczek. Na dystansie 2 kilometrów pierwszy był Piotr Jaśtal, tuż za nim Marcin Wąchała i Korneliusz Zaniewicz. Z kolei wśród kobiet Joanna Gąszczyk, która pierwsza zameldowała się na mecie oraz Aleksandra Podleśna i Aneta Stróżka, które dobiegły tuż za nią. W nordic wolking wygrał Krzysztof Piech za nim linię mety pokonali bracia Chmielewscy Piotr i Tomasz. Z kobiet najszybsza była Dorota Gałka, za nią Elżbieta Olszańska i Karolina Domaradzka. Wśród przebierańców skrzydła pomogły wygrać nietoperzowi, anioł zameldował się jako drugi, trzecie miejsce na podium zajął zaś zorro.

Najstarszy z zawodników miał 84 lata, w zawodach brali również udział niepełnosprawni, którzy bez większych problemów pokonali całą trasę. Jak zapewniają organizatorzy zawodów – jest to najstarsza impreza w Polsce i w Europie w kończącym się roku i jednocześnie pierwsza w Nowym Roku. Na zwycięzców czekały nagrody ufundowane przez sponsorów. Uroczyste podsumowanie biegu i wręczenie nagród nastąpiło podczas przyjęcia sylwestrowego, w którym mógł wziąć udział każdy z uczestników. – Zabawa była przednia. Zapraszamy za rok – podsumowali zawody organizatorzy.