Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Sygnał od Czytelnika. Walka o usunięcie ławki. „Tam ktoś ciągle spożywa alkohol”

Ta ławka zapewne nie jest spełnieniem marzeń niektórych mieszkańców budynku przy…al. Marzeń w Lublinie. Od jakiegoś czasu walczą o jej usunięcie z powodu ciągłych alkoholowych libacji.

Od pewnego czasu część mieszkańców bloku przy al. Marzeń w Lublinie skarży się na jedną z ławek, znajdujące się w pobliżu budynku. Jak nam przekazano, ciągle mają się tam odbywać libacje zakrapiane alkoholem, nawet w dzień.

– Jakiś czas temu zgłosiliśmy się z prośbą o usunięcie jednej problematycznej ławki, na której zbiera się kwiat osiedlowych meneli (starych i młodszych) i zanieczyszczają teren wokół oraz spożywają alkohol w najlepsze w biały dzień. Najpierw zgłosiliśmy sprawę do administracji, ale okazało się, że mają związane ręce, bo ławkę postawiło miasto. Wysłaliśmy więc maila do Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie i dostaliśmy odpowiedź, że przekażą prośbę o usunięcie Radzie Dzielnicy Czuby Północne. Dziś dostaliśmy odpowiedź, że zdecydowali się nie usuwać – napisał do nas Czytelnik.

W piśmie czytamy, że usunięcie ławki będzie uzależnione od decyzji Rady Dzielnicy. Batalia o usunięcie ławki trwa już kilka miesięcy. O sprawę zapytaliśmy Przewodniczącą Rady Dzielnicy Czuby Północne panią Grażynę Stadnik. W rozmowie telefonicznej przewodnicząca przekazała nam, że część mieszkańców chce, aby ta ławka pozostała. Zwłaszcza starsze osoby, które przechodzą z zakupami, chętnie z niej korzystają, aby chwilę przysiąść i odpocząć.

Jak się okazuje problem pojawił się w momencie, kiedy w rejonie ławki zaczęły przebywać osoby bezdomne. Jak nas zapewniła pani Grażyna Stadnik, straż miejska zobowiązała się zwiększyć częstotliwość patroli w tym miejscu. Temat znany jest dzielnicowej, zaś sprawa ławki nadal jest otwarta. Przewodnicząca zaznaczyła, że jeżeli problem nie zostanie rozwiązany, Rada Dzielnicy rozważy usunięcie ławki.

(fot. nadesłane)

22 komentarze

  1. Jeśli by usunęli tą ławkę to libacje przeniosły by się na kolejną ławkę która jest obok. W ten sposób w końcu libacje robiono by na ławkach pod oknami któryś radnych, a na to nie ma zgody.
    Tu tak naprawdę pomógłby zakaz sprzedaży alkoholu po 18 😛

  2. dostawcie jeszcze jedną i wszyscy się zmieszczą ,

  3. To zobaczcie co się dzieje na tzw.siłowni zewnętrznej Herkules przy Kamińskiego w LSW to tam dopiero się dzieje po nocach .Dziecinada szaleje po zażyciu i ryja drą.Tym się trzeba też zainteresować.

    • Masz telefon to dzwoń na odpowiednie służby, a nie łeb za firanką i obserwacja. Każdy jęczy że menele piją na ławce ale jak zapytać kto choć raz zadzwonił na SM to łeb spuszczony.

  4. Skąd ja to znam… ten sam problem jest z ławeczką przy ul. Agatowej (koło Stokrotki i przejścia dla pieszych), kosza nie ma to syf jak na wysypisku, a w nocy śmichy chichy, śpiewy i libacje. Nie chcę pod..pier..da..lać ale chyba zacznę.

  5. Miejsce w pobliżu stokrotki na pewno zna policja i straż miejska tylko nie za bardzo to ich interesuje Sklep Olmax ma duży wybór trunków panie sprzedawczynie nie patrzą czy ktoś jest pod wpływem tylko sprzedają alkohol aby właścicielowi zapewnić jak największy utarg Natomiast za budkami warzywnymi stoją co handlują papierosami często zachowują się głośno gdzie lecą wulgaryzmy a przecież to droga gdzie dzieci chodzą do szkoły

  6. Co za głupoty, ludzie nie macie prawdziwych problemów? Co takiego się stanie że ktoś sobie kulturalnie piwko na świeżym powietrzu po ciężkim dniu pracy wypije? Tylko od razu donosi jeden z drugim, jak za PRL. Wstyd.