Niedziela, 26 maja 202426/05/2024
690 680 960
690 680 960

Sygnał od Czytelnika. Na ul. Rymwida stanął szlaban. Kupisz pilota to wjedziesz

Chcesz wjechać za szlaban na ul. Rymwida? Kup pilota. Tak administracja osiedla im. Adama Mickiewicza w Lublinie chce ograniczyć ruch na ulicy i parkowanie pojazdów, zwłaszcza nie należących do mieszkańców.

Przy wjeździe na ul. Rymwida pojawił się szlaban, który zostanie wkrótce zamknięty. Każdy kto będzie chciał wjechać za szlaban, będzie musiał zakupić pilota w cenie 60 złotych. Pilot przeznaczony jest dla mieszkańców ul. Rymwida i okolicznych budynków. Jak informuje nas Czytelnik, jest to powtórka sytuacji z grudnia 2012 roku.

Szlaban został już zamontowany przy wjeździe od strony ul. Filaretów. Na chwilę obecną jest jeszcze otwarty, ale wkrótce będzie go można otworzyć za pomocą pilota. Z informacji jaką umieścił zarządca terenu w budynkach przy ul. Rymwida wynika, że szlaban miał zostać uruchomiony od poniedziałku 19 listopada. Na razie jest otwarty.

Czytelnik zaznacza, że są plusy takiego rozwiązania. Chodzi tu głównie o zmniejszenie natężenia ruchu, szczególnie rano gdzie pracownicy ZUS, pobliskiego Sądu robią sobie skrót (nie zważając na znak B-1), który jest dobrze widoczny. Po południu skrót robią sobie wszyscy, którym nie chce się stać w korku na rondzie przy ZUS.

Z kolei więcej jest minusów tego rozwiązania. Czytelnik zwraca uwagę na brak szybkiego dojazdu dla karetek pogotowia, a także np. kurierów. Z kolei mieszkańcy bloku przy ul. Rymwida 8 nie muszą kupować pilota, ponieważ spokojnie wjadą z drugiej strony, a że 10 metrów pod prąd, cóż nikt ich nie będzie kontrolował. Podobnie też mieszkańcy ul. Rymwida 6, przy okazjonalnym ruchu także dojadą pod blok pod prąd. Nie wspominając o jeszcze jednej możliwości dojazdu z ominięciem szlabanu, z której korzystają w tej chwili np. samochody firmy remontującej balkony.

– Blokowanie terenu tylko dla mieszkańców nie przeszkadza mi. Robi się to głównie na nowych osiedlach, gdzie jak ktoś decyduje się na zamieszkanie, godzi się na pewne utrudnienia. W tym przypadku nie przypominam sobie jakiejś ankiety z zapytaniem o szlaban, gdzie na przykład ostatnio była ankieta nt. sprzątania, zakresu i opłat (wrzucona do skrzynek z prośbą o wypełnienie i oddanie poprzez wrzucenie do zwrotów). Jestem mieszkańcem ulicy Rymwida, z której korzystam okazjonalnie, ponieważ z powodu braku miejsc parkingowych dojeżdżam na parking strzeżony inną trasą i nie widzę powodu, żebym musiał jeździć pod prąd lub pożyczać pilota od sąsiadów – wyjaśnia Czytelnik.

Czy takie rozwiązanie wg Was jest konieczne na ul. Rymwida? Zachęcamy do dyskusji.

(fot. lublin112.pl)

97 komentarzy

 1. I dobrze, niecc hstawiają, takie uliczki powinny być tylko dla mieszkańców, przy przedszkolu na ul. Mieszka I parkują studenci i dalej już niedaleko do uczelni, a nie ma gdzie auta na 10 min zostawić by dziecko odprowadzić…

 2. ludzie kupcie pilot uniwersalny stańcie koło szlabanu i wystarczy nacisnąć kompinacje przycisków aby sie zaprogramował pod szlaban- napewno taniej. dzieci dla zabawy będą otwierać aż uszkodzą lub rachunek za prąd zwiększą

 3. To jest droga prywatna, sprawdziłem. Dużo ciekawiej wyglada sytuacja z drugiego końca tej ulicy. Mianowicie poruszając się ulicą gminną Wallenroda od strony ZUS, sądu na skrzyżowaniu z tą ulicą stoi znak stop. Czyli poruszając się ulicą miejską musimy się zatrzymać żeby sprawdzić czy ktoś przypadkiem z tego podwórka/drogi wewnętrznej/posesji prywatnej nie wyjeżdża. Jakiś dziennikarz mógłby się zainteresować co się tam takiego ważnego mieści, że zwykli mieszkańcy muszą im pierwszeństwa ustępować.

 4. To się Grażynka ucieszy, ona wręcz uwielbia poranne trzepanie kieszeni! Zaparkował Pan tylko na chwilę? O jaka szkoda, a ja już mandacik wypisałem. O i Pan już przyszedł, to ma Pan szczęście; tyle banków dookoła.

 5. Mieszkaniec ul.Rymwida

  Chciałem poinformować, że nie będzie problemu z dojazdem służb takich jak policja, straż, karetka lub inne
  gdyż szlaban przed tymi służbami będzie się sam automatyczne otwierał, a w dodatku chcę poinformować,
  że ul. Rymwida zaczyna się od ulicy Filaretów ,a kończy się na ulicy Grażyny natomiast szlaban zamyka
  odcinek drogi dojazdowej do budynków Rymwida 4, 6, 8 i jest terene nieruchomości tych budynków za
  kturą mieszkańcy tych bloków płacą podatki jaki za utrzymanie i remonty tego odcinka drogi z funduszu remontowego nieruchomości

 6. Oczekuję szlabanu na ulicy Jana Sawy od apartamentowca! Może wtedy mieszkańcy mieliby gdzie zaparkować!!!!!!!!

 7. Najwyższa pora! Droga jest prywatna a nie miejska, za remonty płacą mieszkańcy, a korzysta z niej i miejsc parkingowych notorycznie sąd, ZUS, kościół i cały Lublin. Mieszkańcy za to nie mają gdzie zaparkować pod własnym domem. Służby ratunkowe dojadą bez problemu, bo dla nich szlaban się otwiera, a droga jest tak krótka, że do taksówki każdy sobie max. 20m dojdzie, kurierzy też dadzą sobie radę jak w wielu innych miejscach

 8. Nareszcie dziala a jaka cisza na ulicy jest monitorowany tak ze kto uszkodzi to zaplaci powinni 2 postawic z 2 strony a przy okazi wyciac troche tych drzew i zrobic miejsca postojowe