690 680 960

Świętowali zakończenie wakacji? Upojony alkoholem 13-latek o mało nie stracił życia

Wczoraj do szpitali trafiło dwóch nastolatków. Obaj byli upojeni alkoholem. W najgorszym stanie jest 13-latek, którego funkcje życiowe były ledwo wyczuwalne.

Wczoraj około godziny 19 służby ratunkowe zostały poinformowane o dwóch nastolatkach, którzy źle się poczuli po spożyciu alkoholu. Do miejscowości Annów w gminie Zakrzew natychmiast udali się ratownicy medyczni oraz policja. Po dojeździe na miejsce zastano upojonych alkoholem dwóch braci w wieku 13 i 14-lat.

Stan młodszego był bardzo poważny, chłopak był nieprzytomny a jego funkcje życiowe ledwo wyczuwalne. Ze względu na zagrożenie życia, na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował go do szpitala. Drugiego z nastolatków zawiozła tam karetka.

Jak nas poinformowano, razem z nimi przebywała wcześniej grupa innych nastolatków. – Sprawą zajmują się funkcjonariusze z Komisariatu w Bychawie. Obecnie trwa ustalanie szczegółowych okoliczności zdarzenia. Sprawdzane jest skąd nastolatkowie zdobyli alkohol – wyjaśniał nam Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

W akcji ratunkowej uczestniczyły także dwa zastępy straży pożarnej z JRG w Bychawie i OSP KSRG Zakrzew. Strażacy zabezpieczali m.in. miejsce lądowania śmigłowca.


(fot. nadesłane)
2016-09-01 20:25:29

28 komentarzy

 1. Uważam za dość istotne pytanie….
  KTO IM SPRZEDAŁ ALKOHOL??? Warto to ustalić!!!!!
  Mieszkam w Lubartowie, w większości sklepów monopolowych w centrum miasta alkohol kupiłby nawet NIEMOWLAK!!!!! Zero pytań o dowód!!!!! 14-15 latkowie wypiją po 2-3 piwa i zaczyna się fantazja która najczęściej objawia się WANDALIZMEM!!!!!!!
  Myślę że to problem ogólnopolski?!!!

 2. Rafał z pod Biłgoraja

  Dobra dobra władcy gimbazy. Dawniej kiedy nie bylo w naszych ciepłych domach Internetu młodzież takze spozywala alkohol. Między innymi ja. Ale wtedy aparaty do odczytu funkcji życiowych były nowsze i nie bylo takich problemów jak dzisiaj. Morał taki ze Polak wypije więcej tylko maszyny starsze.

 3. Puknij sie w leb. Kretyn

 4. ciekawe co strazacy zabezpieczali?zebyw smiglowiec rolnik nie uderzył?bo chyba ciężarówka po polu by nie jeżdziła.a na marginesie obciążyc rodziców kosztami akcji.niech sobie pilunją dzieci:)

  • Driver zapomnij by w tym kraju obciążać kogokolwiek za akcja ratunkowe czy nieuzasadnione wezwanie służb ratunkowych. Tłumaczenie jest jedno myślałem lub myślałam. Jeszcze kilka lat temu większość ludzi radziła sobie z większymi problemami niż dzisiejsza młodzież której myślenie kończy się na wykreceniu numeru alarmowego. Jest to efekt bzdurnych na niskim poziomie programow tv oraz życie w świecie cybernetycznym. U większości urodzonych po 85 roku nie pracują obszary mózgu odpowiedzialne za procesy poznawcze a miażdżyce mózgu u tych ludzi będzie się rozpoznawać w wieku 55-60 lat.

   • Choć trudno się z taką skrajnością zgodzić, ale, agentka towarzyska, masz pan rację, panie Poll

 5. Swietowali nie ZAKONCZENIE WAKACJI, a ROZPOCZECIE ROKU SZKOLNEGO 🙂

 6. Podobno jak się poprosi menela pod marketem i postawi mu się co nieco to kupi bez problemu alko.
  Nie wiem, tak słyszałem, że kiedyś tak się robiło.

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas