Święto Roweru dopiero za rok. Największa tego typu impreza w Polsce została odwołana

Organizatorzy lubartowskiego Święta Roweru postanowili nie zmieniać terminu tegorocznej imprezy, lecz całkowicie ją odwołać. Kolejna edycja wydarzenia odbędzie się za rok.

Zapadła decyzja o odwołaniu tegorocznego Święta Roweru. Ta odbywająca się od 26 lat w Lubartowie impreza, jest największym tego typu wydarzeniem w całym kraju. Jak tłumaczy główny organizator Janusz Pożak, panująca pandemia koronawirusa zmusiła do ogłoszenia takiej decyzji.

Chodzi głównie o to, że aby zapewnić sprawną obsługę imprezy, prace z tym związane należy rozpocząć najpóźniej na kilka miesięcy przed terminem. Do przygotowania i obsługi angażowanych jest ponad 200 wolontariuszy i wielu ludzi dobrej woli. W zaistniałej sytuacji nie można narażać ich zdrowia i życia.

Co roku na Święto Roweru do Lubartowa zjeżdżali cykliści z całego kraju. W ubiegłym roku w imprezie wzięło udział 12 820 osób, w tym całe rodziny. Najliczniejsze z nich składały się z 18 i 19 osób. Uczestnicy przejechali łącznie 569 236 km. Niektórzy pokonywali po kilkaset kilometrów. Rekordziści zaliczyli trasy liczące po 310 i 316 km.

(fot. archiwum)

12 komentarzy

 1. Co na to ekspert Franio?

  • Franio, nie pracuje, dlatego go tu nie ma, on tylko z pracy mógł się wymądrzać na tym portalu

  • Franio odprawa rytuały pacza-mamy w toalecie pod portretem Lenina, Hitlera, Che, Mao, Bandery – czy co on tam miał za tałatajstwo, nie pamiętam już…. 😉 Mocą specustawy przybytek mu zamknęli przecież.

 2. Jednak koronawirus ma plusy. Przydało by się żeby media zainteresowały się tym co ciekawego dzieje się na tymże święcie. Nie daj boże przejeżdżać tamtędy chociażby do pracy lub z pracy w ten dzień. A nagminne łamanie przepisów ruchu drogowego przez ogromną część uczestników to kropla w morzu…

 3. „Korona” …albo nie posiadasz roweru, albo nie potrafisz na nim jeździć 🙂 A tak po za tym, to przydałoby Ci się kilka lekcji z języka ojczystego 🙂 pozdrawiam Użytkownik roweru.

  • Ojej serio? Ależ do niedawna sam byłem uczestnikiem tegoż przedsięwzięcia. Ale postanowiłem ze moje dzieci nie będą oglądały panów pijących piwko (dla ochłody) i wsiadających ponownie na rowerki. A także nie będą oglądały osłów jeżdżących środkiem ulicy bo nie po to ich uczę szacunku do przepisów ruchu drogowego i bezpieczeństwa na drodze żeby rujnować to w jeden dzień.
   Tobie polecam zamiast roweru używać czasem mózgu-bo kiepsko ci to idzie.
   Rowerkiem możesz sobie po lesie pojeździć-nie musisz koniecznie środkiem jezdni-zapewniam-super rozrywka dla całej rodziny 🙂 i to całe wiosna/lato/jesień a nawet część zimy-nie tylko jeden dzień w roku pajacowania 🙂

 4. Welocyped szkodzi zdrowiu? Jak to? To może by tak na fali kieszonkowej dyktatury specustawą wprowadzić obowiązkowe tablice rejestracyjne dla bicykli i OC dla pedalarzy? Jakieś abonamenty może na korzystanie z dróg – tak jak już płacą kierowcy pojazdów napędzanych mechanicznie? Oraz dopuszczenie do ruchu badaniami i egzaminem w WORD? A także obowiązek płatnych przeglądów pojazdów na uprawionych stacjach diagnostycznych? Ograniczenie prędkości do akceptowalnych 10km/h? O ileż byłoby bezpieczniej…. A jakie wpływy do budżetu!

 5. Co prawda to prawda. Pedałowanie nie idzie w parze z myśleniem …

 6. Panie Korona proponuję trochę „elastyczności” w podejściu do pewnych spraw, bo jesteś Pan wapniak i sztywniak. Jest wiele przykładów łamania przepisów ruchu drogowego w dzień święta rowerów, ale każdy normalnie myślący doskonale wie, że tego dnia rowery dominują na drogach i jest to ich wyjątkowy dzień. Dlatego można z przymróżeniem oka i pewnym dystansem do tego podejść. To wszystko można też wytłumaczyć dzieciakom, tylko trzeba chcieć. Panie korona świat nie jest czarno biały są jeszcze kolory pośrednie.

  • Jazdę po pijaku rowerem, całą ulicą i plucie i sypanie k*rw na przejeżdżające samochody należy bagatelizować. No brawo! Dzięki Bogu w tym roku mieszkańcom ten cyrk zostanie oszczędzony…

 7. troll pełowski

  najlepszy komentarz do wypowiedzi gramatika i cannabiana-tacy wszystko potrafią wywrócić do góry kołami. Nawet im piwko u pedalisty mknącego droga nie przeszkadza. A wuc jest zbawcą

 8. A ja w ubiegłym roku byłem poraz pierwszy i zamierzam uczestniczyć już rokrocznie. Piękna impreza gratuluję organizatorom (Pożak)!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7303zł -0.3%
  • GBP 5.1069zł 0.34%
  • EUR 4.5237zł -0.23%
  • CHF 4.1974zł -0.37%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL