690 680 960

W Świdniku powstaje hala sportowo-widowiskowa, w Trawnikach boisko

W Świdniku ruszyła budowa hali sportowo-widowiskowej, która zastąpi dotychczasowe asfaltowe boiska. W Trawnikach zaś powstanie nowoczesne boisko sportowe z kortem tenisowym. To nie koniec inwestycji.

W Świdniku ruszyły wyczekiwane prace budowlane, których efektem będzie hala sportowo-widowiskowa o wymiarach 36 x 44 m. Powstaje ona na starych asfaltowych boiskach przy I Liceum Ogólnokształcącym. Hala będzie wyposażona m.in. w boisko o wymiarach: 20 x 40 m, salę do fitnessu oraz dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych zaplecze sanitarne i szatnie. Projekt trafił już do Wojewódzkiego Wieloletniego Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Lubelskiego, z którego otrzyma dofinansowanie. Całkowity koszt budowy hali to niemal 5,7 mln zł. Obiekt zostanie oddany do użytku z końcem 2017 roku.

Z kolei przy Zespole Szkół w Trawnikach rozpoczęła się budowa boiska. Trwają prace nad przygotowaniem terenu, niebawem zostaną wycięte drzewa rosnące na terenie budowanego boiska oraz usunięty słup sieci energetycznej. Nowoczesne boisko sportowe wyposażone będzie m.in. w kort tenisowy. – Inwestycja obejmie też nowe ogrodzenie terenu, budowę chodników oraz oświetlenia zewnętrznego. Koszt budowy boiska w całości pokryje Powiat Świdnicki – wyjaśnia Dorota Chudy z Biura Promocji i Przedsiębiorczości Starostwa Powiatowego w Świdniku. Planowany termin oddania boiska do użytku to listopad 2016 r.

To jednak nie koniec tegorocznych inwestycji w obiekty sportowe na terenie powiatu świdnickiego. – W przyszłym tygodniu rozpoczną się prace budowlane przy Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku, gdzie powstaną całoroczne, zadaszone korty tenisowe – dodaje Dorota Chudy.

(fot. nadesłane)
2016-09-16 17:36:59

5 komentarzy

  1. najpierw powinno powstać Centrum Kultury

  2. Jak Hala to i parkingi. Ciekaw jestem jak z tym sobie poradzą, bo w tej okolicy za parkowanie graniczy z cudem. Pewnie problem rozwiążą większą ilością patroli straży miejskiej.

  3. Pewnie kolejny pomysł pana, który uzdrawiał kiedyś PZL.
    Tera pan MJ uzdrowi miasto.

  4. po co hala przeciez jedna juz jest i nikt z niej nie korzysta
    jak zwykle wydawanie piniendzy na fanaberie jakigos matoła

  5. i po parkowaniu na szkolnym boisku :/, a taki był ładny i tani parking

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej