Świadek koronny „Masa” wraz synem podejrzani o wyłudzanie kredytów. Obaj są w Lublinie

Przy udziale szczególnych środków bezpieczeństwa odbywa się w Lublinie przesłuchanie Jarosław Ł. (wcześniej S.), znanego pod pseudonimem „Masa”. Został on zatrzymany w sprawie wyłudzeń kredytów i korupcji.

W środowy poranek na terenie kraju odbyła się akcja, w której zatrzymanych zostało sześć osób do sprawy wyłudzeń kredytów i korupcji. Wśród nich jest najsłynniejszy polski świadek koronny 57-letni Jarosław Ł. ps. „Masa” a także jego syn. Do tego naczelnik Wydziału Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz urzędnik łódzkiej delegatury Urzędu Celno-Skarbowego, a także dwie inne osoby nie pełniące żadnych funkcji publicznych. Ponieważ śledztwo prowadzą prokuratorzy z wydziału zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie, zatrzymanych przywieziono na przesłuchanie właśnie do Lublina.

Obecnie w siedzibie Prokuratury trwają ich przesłuchania. Wiadomo już, że zgromadzone przez śledczych materiały pozwalają na przedstawienie mężczyznom szeregu zarzutów. Ma to być m.in. wyłudzenie kredytów i pożyczek. Jak ustalono, dochodziło do tego w ośmiu bankach na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego, a suma strat wynosi ponad 668 tys. złotych. Zatrzymani będą też odpowiadać za przestępstwa korupcyjne, przy czym w tym przypadku chodzi o przyjmowanie korzyści majątkowych oraz powoływanie się na wpływy w celu osiągnięcia tych korzyści.

Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest od wielu miesięcy przez funkcjonariuszy Biura Spraw Wewnętrznych Policji. Dzisiaj również, jednocześnie w kilkunastu miejscach na terenie województw mazowieckiego, łódzkiego i opolskiego dokonano przeszukań mieszkań oraz firm. Jak udało nam się ustalić, prowadzone w Lublinie przesłuchania mogą potrwać wiele godzin, niewykluczone że nawet do dnia jutrzejszego. Wszystko dlatego, że sprawa jest wielowątkowa i śledczym zależy na dokładnym ustaleniu oraz potwierdzeniu posiadanych materiałów. Obecnie nie wiadomo, czy wobec zatrzymanych będą zastosowane środki zapobiegawcze. Decyzję w tej sprawie mają podejmować na bieżąco prokuratorzy.

60

(fot. lublin112)
2018-05-16 18:52:43

Zobacz również

33 komentarze

 1. Sprzedał kolegów,a sam dalej zajmował się przestępczosćią,tylko teraz skumał sier ze służbami.A co do syna to prawdą jest że niedaleko pada jabłko od jabłoni.

  • wraz z synem Tak się piszę lublin 112

   • Jak ktoś nie ma nic do powiedzenia; jest głópi, to szuka wszędzie dziury w całym ,bo jest niedowartościowany, z niską samooceną, zawsze szuka jednego jedynego błędu, żeby się wypowiedzieć, pokazać jaki to on mądry i myśli że go każdy będzie podziwiał, bo w google sprawdził pisownie. Wiem, jak się pisze głupi nie musisz mnie pouczać, wyższy błąd w pisowni jest specjalnie dla Ciebie. Ale napisz mi, że głupi się piszę przez u otwarte, wyjmij malutkiego ze spodni zrób to co zawsze robisz ręką i poczuj się dowartościowany, jesteś kozak chłopie!

  • bandyta zawsze będzie bandytą i nie zajmie sie uczciwa pracą…

   • Jerzy Gondol z Nadwisły

    Bo to panie, z uczciwej pracy trudno wyżyć na poziomie na którym się żyło przez lata.
    Mus ciut dorobić.

  • zupełnie jak Tusk z synem

 2. Z kim teraz będzie Sumlinski gadał ??? Chyba że i jego aresztowali 🙂

  • Sumliński pewnie już pisze książkę na ten temat, wspólnie z Allistairem McLeanem oczywiście.

 3. Tak chwalił „dobrą zmianę” i Ziobrę, że w końcu wzięli się a teraz mu ta „dobra zmiana” wbiła nóż w plecy. Biedaczek.

  • Bo opowiadał im bajki dzięki którym myśleli,że dobiorą się do najważniejszych ludzi związanych z PO.W zamian przymykali oko na jego nielegalne interesy i szemrane kontakty. Kiedy nawet Ci durnie w końcu się zorientowali,że Sokolowski jest nieprzydatnym bajkopisarzem,poszedł do odstrzału,z czego próbuje się oczywiście zrobić kolejny sukces ekipy Ziobry.

 4. POwiesić konfiture

 5. A lubelski były UBek Budzyński też zatrzymany ???

 6. Drogi raz zostanie koronnym.

 7. Mało coś tych pieniędzy chcieli wyłudzić. Jego koledzy z dawnych czasów teraz pożyczają pieniądze na procent żyjąc bardzo dostatnio, nikt się nie interesuje skąd mają na to kapitał…. a TU? 600 tys. ? Mało za mało.

 8. na pochybel 60

  ilawiak tez tak skonczy parolotnia dmuchana

  • może z panem naczelnikiem makowca wpie…ala 😉 gorzej jak się koledzy dowiedzą

 9. Ten pajac już dawno powinien stracić status świadka koronnego.

 10. Skąd redakcja112 wie że są oskarżeni a nie są np.świadkami w sprawie? Proszę odpowiedzieć.

 11. Nikt im nic nie zrobi.Takie prawo.

  • Ja obcy krajowca być, to wiem, że w Polska...

   Jest do tego nawet stosowne powiedzenie, które tu zabrzmi trochę dziwnie, ale cenzura 112 (dawniej: moderacja), nie przepuści w oryginale: „Agentka towarzyska, agentce towarzyskiej, łba nie urwie”.

 12. Aaron Fleischman

  Mogliby wreszcie temu śmieciowi łeb odstrzelić i byłby święty spokój. Za bycie świadkiem koronnym powinno być darowanie połowy kary, a nie całej + zrobienie z bydlaka celebryty.

 13. proponuje jego synka zamknąć w jednym zakładzie z dawnymi „kolegami” masy 🙂

 14. Ebac rajera ebanego

 15. I to jest polsza… żyje za nasze i kradnie nasze a nasi go jeszcze kryją… do ciupy konfidenta a tak szybko utylizuja swiniaka za sypanie!

 16. Jarosław Łęcki zbierze bęcki

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7614zł 0.07%
  • GBP 5.0239zł 0.04%
  • EUR 4.4843zł 0.23%
  • CHF 4.1477zł 0.3%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach