Niedziela, 14 kwietnia 202414/04/2024
690 680 960
690 680 960

Świadek koronny „Masa” wraz synem podejrzani o wyłudzanie kredytów. Obaj są w Lublinie

Przy udziale szczególnych środków bezpieczeństwa odbywa się w Lublinie przesłuchanie Jarosław Ł. (wcześniej S.), znanego pod pseudonimem „Masa”. Został on zatrzymany w sprawie wyłudzeń kredytów i korupcji.

W środowy poranek na terenie kraju odbyła się akcja, w której zatrzymanych zostało sześć osób do sprawy wyłudzeń kredytów i korupcji. Wśród nich jest najsłynniejszy polski świadek koronny 57-letni Jarosław Ł. ps. „Masa” a także jego syn. Do tego naczelnik Wydziału Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz urzędnik łódzkiej delegatury Urzędu Celno-Skarbowego, a także dwie inne osoby nie pełniące żadnych funkcji publicznych. Ponieważ śledztwo prowadzą prokuratorzy z wydziału zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie, zatrzymanych przywieziono na przesłuchanie właśnie do Lublina.

Obecnie w siedzibie Prokuratury trwają ich przesłuchania. Wiadomo już, że zgromadzone przez śledczych materiały pozwalają na przedstawienie mężczyznom szeregu zarzutów. Ma to być m.in. wyłudzenie kredytów i pożyczek. Jak ustalono, dochodziło do tego w ośmiu bankach na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego, a suma strat wynosi ponad 668 tys. złotych. Zatrzymani będą też odpowiadać za przestępstwa korupcyjne, przy czym w tym przypadku chodzi o przyjmowanie korzyści majątkowych oraz powoływanie się na wpływy w celu osiągnięcia tych korzyści.

Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest od wielu miesięcy przez funkcjonariuszy Biura Spraw Wewnętrznych Policji. Dzisiaj również, jednocześnie w kilkunastu miejscach na terenie województw mazowieckiego, łódzkiego i opolskiego dokonano przeszukań mieszkań oraz firm. Jak udało nam się ustalić, prowadzone w Lublinie przesłuchania mogą potrwać wiele godzin, niewykluczone że nawet do dnia jutrzejszego. Wszystko dlatego, że sprawa jest wielowątkowa i śledczym zależy na dokładnym ustaleniu oraz potwierdzeniu posiadanych materiałów. Obecnie nie wiadomo, czy wobec zatrzymanych będą zastosowane środki zapobiegawcze. Decyzję w tej sprawie mają podejmować na bieżąco prokuratorzy.

60

(fot. lublin112)
2018-05-16 18:52:43

31 komentarzy

  1. Aaron Fleischman

    Mogliby wreszcie temu śmieciowi łeb odstrzelić i byłby święty spokój. Za bycie świadkiem koronnym powinno być darowanie połowy kary, a nie całej + zrobienie z bydlaka celebryty.

  2. proponuje jego synka zamknąć w jednym zakładzie z dawnymi „kolegami” masy 🙂

  3. Ebac rajera ebanego

  4. I to jest polsza… żyje za nasze i kradnie nasze a nasi go jeszcze kryją… do ciupy konfidenta a tak szybko utylizuja swiniaka za sypanie!

  5. Jarosław Łęcki zbierze bęcki

Z kraju