Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Substancje psychotropowe wysyłali do USA i Wielkiej Brytanii. Duża akcja lubelskiej policji i amerykańskich służb (wideo, zdjęcia)

Policjanci CBŚP z Lublina i prokuratorzy z lubelskiej Prokuratury Krajowej, przy współpracy z amerykańską służbą Homeland Security Investigations (HSI) rozbili gang zajmujący się handlem lekarstwami zawierającymi substancje psychotropowe. Był one wysyłane w dużych ilościach z Polski do USA czy Wielkiej Brytanii. Gang mógł przemycić 250 tys. tabletek, wartych około 20 mln zł.

Policjanci z Zarządu w Lublinie Centralnego Biura Śledczego Policji, pod nadzorem Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie, prowadzą od blisko roku śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej.

Śledczy zebrali materiał dowodowy, z którego wynika, że różnego rodzaju produkty lecznicze zawierające substancje psychotropowe, były wysyłane z Polski do USA czy Wielkiej Brytanii. Według śledczych członkowie gangu działali od 2017 roku i w tym czasie mogli przemycić poza granice kraju 250 tys. sztuk tabletek, wartych około 20 mln zł.

W marcu tego roku policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Homeland Security Investigations (HSI) przeprowadzili działania, podczas których zatrzymali 9 osób. Czynności były prowadzone w Lublinie, Łodzi i w Radomiu.

W trakcie przeszukań samochodów, miejsc zamieszkania podejrzanych mundurowi zabezpieczyli ponad 12,5 tys. sztuk tabletek zawierających substancje psychotropowe. Wstępnie oszacowano wartość zabezpieczonych substancji na łączną kwotę blisko 760 tys. zł. Podczas działań przejęto także sprzęt elektroniczny, urządzenia służące do pakowania przesyłek kurierskich, potwierdzenia nadanych przesyłek, przygotowane paczki do nadania zawierające substancje zabronione oraz portfele kryptowalutowe, na których znajdowało się ok. 2,4 mln zł.

W Lubelskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie zatrzymanym przedstawiono zarzuty. Decyzją sądu 6 osób zostało tymczasowo aresztowanych. W ramach śledztwa zabezpieczono nieruchomości, samochody, biżuterię, monety kolekcjonerskie, pieniądze oraz kryptowaluty, na łączną kwotę ponad 7,7 mln zł.

(fot. wideo CBŚP Lublin, źródło CBŚP)

5 komentarzy

  1. Nosil wilk razy kilka….poniesli i wilka. Nie wiedzieli kiedy ze sceny zejsc,miliard chcieli wyciagnac? W puszce chyba beda placic za swoj wikt i opierunek,czy jak inne dziady na panstwowym?

    • Tyle co zarobili to po wyjściu z więzienia do końca życia nie będą musieli pracować jak większość dilerów.

      • Stara prawda jak kraść to miliony jak kochać to boginie a p………………….itd. Wykupią się od kary i tyle w tym temacie.

  2. pewnie mieli kogoś w aptece że im tyle towaru załatwił

  3. A na O-bajtka póki co nie ma mocnych. A kosi nie taką kasę..

Z kraju