Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

23-latek trafił do tymczasowego aresztu za rozbój, pobicie i przestępstwa narkotykowe

Kryminalni z Parczewa zatrzymali 23-letniego mieszkańca powiatu włodawskiego podejrzewanego o dokonanie rozboju na 27-latku. W trakcie prowadzonych czynności na jaw wyszedł jeszcze fakt jego udziału w pobiciu oraz obrocie substancjami psychotropowymi.

W minioną niedzielę dyżurny parczewskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące rozboju, do którego doszło na terenie miasta. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna został zaatakowany i pobity przez swojego znajomego. Napastnik uderzał go w twarz, a następnie wyrwał telefon komórkowy.

Policjanci na miejscu ustalili, że mężczyzna został zaatakowany kiedy szedł do pracy. Agresor poprosił go początkowo o pieniądze, które rzekomo zgłaszający był mu winien. Gdy ten odpowiedział, że nie ma, napastnik uderzył go w twarz i wyrwał telefon komórkowy, po czym jako pasażer wsiadł do stojącego w pobliżu pojazdu i odjechał. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy.

W trakcie patrolu szybko natrafili na opisywanego przez pokrzywdzonego mężczyznę. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec powiatu włodawskiego. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. W organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu. W trakcie podjętych czynności w pobliżu miejsca zdarzenia został również odnaleziony skradziony telefon.

Jak się później okazało, w trakcie prowadzonych przez kryminalnych czynności, na jaw wyszły nowe fakty. Zatrzymany 23-latek miał na sumieniu udział w pobiciu innego mężczyzny z powiatu parczewskiego, do którego doszło również tego samego dnia. Ponadto z ustaleń śledczych wynikało, że mężczyzna miał również dokonać przestępstw przeciwko ustawie o przeciwdziałaniu narkomani.

23-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty rozboju, udziału w pobiciu oraz naruszeniu przepisów Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii w tym posiadanie oraz obrót znaczną ilością środków psychotropowych w postaci mefedronu i amfetaminy. Na wniosek śledczych oraz prokuratora sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres 3 miesięcy.

Za popełnione czyny grozi mu kara do 12 lat więzienia.

(fot. Policja Parczew)

6 komentarzy

  1. Zamiast tych ośrodków wypoczynkowych z psychologami ,wychowawcami i cała tą szopką nazywaną resocjalizacją która najzwyczajniej nie działa ,wysłać tych wszystkich bandziorów w miejsce gdzie tacy przestępcy tyrali bo od rana do wieczora o chlebie i wodzie ? Tak żeby poczuli tą karę ? Bo trzymanie ich w ciepłych pokojach gdzie za dobre sprawowanie mogą sobie oglądać tv grać w gry ,pobzykac co jakiś czas ,raczej nie nazwał bym karą

    • Dzięki za info. Mówisz, że raj na ziemi. Kryzys idzie. Ja się głupi zastanawiam, gdzie na wakacje jechać, a tu taki allencluseve za darmo i niedaleko.

  2. Ciekawe, z czego pajac się tak cieszy.

  3. już jedzie?

  4. biorąc pod uwagę wiek i skalę zwyrodnienia, zacytuję klasyka filmowego: „chwast który zagraża innym… wyrwać chwasta”

Z kraju