Strzelał do koziołka w sadzie. Postrzelił znajomego w nogę

We dwóch wybrali się do sadu, aby zastrzelić koziołka. Jeden z nich trafił do szpitala z raną postrzałową nogi.

Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu na terenie gminy Łaziska w powiecie opolskim. Policjanci otrzymali informację od pracownika szpitala o mężczyźnie, który zgłosił się z raną postrzałową nogi. Ranny 29-latek poprosił o pomoc medyczną. Po chwili do placówki medycznej przyjechali policjanci, którzy ustalili, że postrzelenia mężczyzny, mógł dokonać mieszkaniec gminy Łaziska.

– Funkcjonariusze udali się do domu mężczyzny i w trakcie przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez 38–latka oraz 68–latka odnaleźli naboje do broni myśliwskiej, sieci rybackie oraz parostki zwierząt leśnych. Obydwaj mężczyźni zostali zatrzymani. Początkowo zaprzeczali jakoby posiadali broń palną czy mieli udział w postrzeleniu 29–latka, jednakże już na drugi dzień po zatrzymaniu zaczęli przypominać sobie istotne okoliczności zdarzenia – informuje asp. sztab. Edyta Żur.

Zatrzymani zdradzili mundurowym, gdzie mają szukać schowanej broni. Dodatkowo 38-latek przyznał się do postrzelenia 29-latka.

– Według relacji do zdarzenia doszło kiedy obydwaj mężczyźni umówili się by ustrzelić z dubeltówki zabłąkanego w sadzie koziołka. W pewnej chwili, kiedy 38–latek oddał strzał, spłoszone zwierzę uciekło, ale przez przypadek kompan został postrzelony śrutem – wyjaśnia asp. sztab. Edyta Żur.

Policjanci znaleźli ukryte na polu z ziemniakami 2 jednostki broni typu dubeltówka, a także ukrytą w sadzie broń należącą do 68-latka.

Obaj usłyszeli zarzuty. Wkrótce 38-latek odpowie za narażenie na niebezpieczeństwo 29-latka, posiadanie broni palnej oraz nabojów do tejże broni oraz usiłowanie kłusownictwa. Natomiast 68-latek zaś za bezprawne posiadanie broni palnej i amunicji, bezprawne pozyskanie trofeów zwierząt łownych oraz nieuprawnione dokonywanie połowu ryb. Mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

68-113430

2017-09-25 17:49:26
(fot. Policja Opole Lubelskie)

14 komentarzy

 1. A to dobre,baran ustrzelił kozła.

 2. cieszy mnie jak tacy geniusze czynioł sobie krzywdę

 3. Tego co strzelał trzeba w łeb strzelić…. stary a głupi, nie wiem czy na lubelszczyźnie ludzie nie używają rozumu?

 4. Szkoda, że nie palnął go w łeb ale to co się czyta też jest miłe 🙂

 5. 2 jednostki broni typu dubeltówka.
  1 jednostka pismaka typu dziennikarz.

  • A co to niby jest pistolety na wodę. Jednostki broni, ale ty nie ogarniasz bo nie widziałeś nigdy słownika języka polskiego. 1 komentator typu nie wiem a się wypowiem hehehehe

   • Nie chodzi tu o slownik tylko o te nieszczesne jednostki. Czepili sie tych jednostek broni, ale zadna ustawa okreslajaca bron palna nie wspomina o jednostkach i slusznie bo bron to bron a nie miara. Czolg to tez bron i nie mowi sie cztery jednostki czolgow tylko 4 tanki

    • Do poczytania ustawa o broni i amunicji. Tak więc zastosowane sformułowanie jest jak najbardziej prawidłowe.
     Art. 34. 1. Osobom deklarującym zamiar zakupu broni palnej w innym państwie członkowskim Unii Europejskiej organ właściwy w sprawach wydawania pozwoleń na broń poświadcza, …
     2. Uprzednia zgoda przewozowa powinna zawierać w szczególności:
     1)……
     6)liczbę jednostek broni palnej.

 6. A komentarz to mi usunięto z powodu braku poczucia humoru czy z innych przyczyn???????????????????

 7. Ten młody, to już wcześniej troche postrzelony był.

 8. Mam pytanie do redakcji, czy przedstawione zdjęcia są zamieszczone jako poglądowe czy rzeczywiście obrazują zabezpieczoną broń? Bo na pierwszym widzę jedno czółenko, do którego nie dopasowano kompletu więc na miejscu policji zastanowiłbym się czy przypadkiem gdzieś nie ukryli trzeciej sztuki….

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7374zł -0.8%
  • GBP 5.2571zł -0.55%
  • EUR 4.5316zł -0.29%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą