Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Strażacy z Kraśnika mają swój sztandar. Dziś zorganizowano obchody Dnia Strażaka (zdjęcia)

W piątek w Kraśniku odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. Wydarzenie połączono z uroczystością nadania sztandaru dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

Powiatowe obchody Dnia Strażaka w Kraśniku rozpoczęła msza święta w intencji strażaków i ich rodzin. Odprawiona została o godz. 10.30 w bazylice pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przy ul. Klasztornej w Kraśniku. Po nabożeństwie uczestnicy udali się na plac przed Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku, gdzie nastąpił uroczysty apel.

Tegoroczna uroczystość była jednak wyjątkowa, gdyż funkcjonariusze otrzymali sztandar. W wydarzeniu, oprócz strażaków z Kraśnika z komendantem Tomaszem Michalczykiem na czele, wzięli udział Lubelski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Grzegorz Alinowski wraz z zastępcą st. bryg. Tomaszem Podkańskim, Komendant Szkoły Głównej Służby Pożarniczej nadbryg. dr. Inż. Mariusz Feltynowski przedstawiciele Komend Miejskich i Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej z terenu województwa lubelskiego.

Wśród gości byli również: posłowie Kazimierz Choma i Sylwester Tułajew, Wicewojewoda Lubelski Bolesław Gzik, Starosta Kraśnicki Andrzej Rolia do tego komendanci służb mundurowych z terenu powiatu kraśnickiego, działacze Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, duchowieństwo, kierownictwo firm i instytucji z terenu powiatu i szereg innych osób.

Po złożeniu meldunku, podniesieniu flagi państwowej i odegraniu hymnu państwowego przedstawiono historię straży pożarnej w Kraśniku, następnie odbyła się ceremonia nadania sztandaru Komendzie Powiatowej PSP w Kraśniku. Najważniejszy moment uroczystości poprowadzili nadbryg. Grzegorz Alinowski oraz w imieniu Społecznego Komitetu Fundacji druh Andrzej Rolla.

Sztandar jest wyrazem uznania i podziękowaniem dla strażaków pełniących służbę w kraśnickiej jednostce. Nie zabrakło wręczenia odznaczeń państwowych i resortowych, aktów nominacji na wyższe stopnie służbowe i wyróżnień oraz okolicznościowych wystąpień.

(fot. KP PSP Kraśnik)

Jeden komentarz

  1. To nawet ładniej wygląda niż to drzewo gdzieś koło Parczewa z objawioną facjatą nie wiadomo kogo.
    Bo demokratycznie jeszcze nie zdecydowano o płci.
    Bawmy się.

Dodaj komentarz

Z kraju