Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Strażacy weszli do mieszkania, gdzie paliła się wersalka. Ewakuowali trzy koty podtrute dymem

W poniedziałek po południu strażacy interweniowali przy ul. Skibińskiej w Lublinie. Doszło tam do pożaru w jednym z mieszkań.

Dym wydobywający się z jednego z mieszkań przy ul. Skibińskiej w Lublinie został zauważony w poniedziałek przed godziną 15. Sąsiad powiadomił o wszystkim służby ratunkowe. Na miejscu interweniowała straż pożarna, policja oraz zespół ratownictwa medycznego.

Jak się okazało pożarem objęte było mieszkanie na drugim piętrze budynku. Strażacy dostali się do środka, gdzie stwierdzili, że płonie wersalka.

– Wewnątrz nie zastaliśmy nikogo z mieszkańców. Znajdowały się tam trzy koty, które strażacy ewakuowali w bezpieczne miejsce. Były podtrute dymem, ale przeżyły – wyjaśniał nam kpt. Andrzej Szacoń z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

Akcja gaśnicza już się zakończyła, jednak strażacy nadal pracują na miejscu zdarzenia. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności oraz przyczyn pojawienia się ognia. W działaniach udział biorą cztery zastępy straży pożarnej, łącznie 12 strażaków.

2018-01-22 15:51:20
(fot. nadesłane aplikacja mobilna Tommy, lublin112.pl)

13 komentarzy

 1. Zawsze to trzy życia uratowane 🙂

  • I tak zaraz poleci hejt, że kto zapłaci za calą akcję. Dobrze, że koty uratowali, a przy okazji resztę kamienicy i ludzi, którzy nie mieli by gdzie mieszkać, jak by ta się zkopciła.

 2. koty paliły papierosy?

 3. A co nie znacie tej bajki o kocie, który pali fajki?…

 4. KOT+ZAPAŁKI=POŻAR

 5. No i weź tu koty same w domu zostaw, to spalą ci chałupę. Koty to jednak wredna są, nie słyszałem jeszcze, żeby pies, czy np. chomik podpalił dom. Skandal.

 6. Kot palił fajkę a kocica papierosa..

 7. Czy koty były trzezwe?

 8. Beds Are Burning

 9. Gdyby któremuś z was spłonął cały dobytek, nie byłoby wam do śmiechu.

Z kraju