Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Strażacy walczą z pożarem kamienicy w Lublinie. Kilkanaście osób ewakuowanych (zdjęcia)

Wyłączony z ruchu jest odcinek ulicy Sierocej w Lublinie. Na miejscu strażacy prowadzą działania gaśnicze. Pali się strych jednej z kamienic. Cała okolica spowita została dymem.

Pożar w jednej z kamienic przy ul. Sierocej w Lublinie został zauważony w poniedziałek po godzinie 19. Ogień pojawił się na strychu budynku. Początkowo lokatorzy usiłowali samodzielnie walczyć z płomieniami, jednak nie przyniosło to większego skutku. O wszystkim powiadomione zostały służby ratunkowe.

Na miejscu interweniowały cztery zastępy straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego, policja oraz pogotowie energetyczne. O ile sytuacja została szybko opanowana, to jednak aby całkowicie ugasić tlące się elementy budynku, konieczna była częściowa rozbiórka dachu.

Około 15 osób przebywających w budynku musiało opuścić swoje mieszkania i oczekuje na zewnątrz, aż strażacy zakończą swoje działania. Wiadomo już, że cześć z nich nie będzie mogła wrócić do swoich mieszkań. Dodatkowo odłączona została energia elektryczna, której dostawy będą mogły zostać wznowione po przeprowadzeniu kontroli instalacji.

W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń ciała. Na miejscu cały czas pracują strażacy. Ulica Sieroca jest wyłączona z ruchu.

(fot. lublin112, wideo – nadesłane – Patrycja)

9 komentarzy

 1. Niech zgadnę, będzie zwarcie instalacji elektrycznej gdy nie znajdą przyczyny.

  • chyba, że wynieśli kilku podchmielonych typów. wtedy zaprószenie ognia

   • Po pierwsze to nie jest jakaś patologiczna kamienica. Po drugie wszyscy byli trzeźwi i nawzajem sobie pomagali. Można się śmiać, póki samemu się nie znajdzie w takiej sytuacji.

 2. I weź tu człowieku kup mieszkanie w starej kamienicy

 3. A kup sobie w nowym TBV i też spłonie.

 4. Głupi uśmiech na piance piwa

  A kto mądry i mając kasę kupuje mieszkanie w starej kamienicy…? Chyba żeby wynajmować innym fetyszystom lubującym się w starych kamienicach…

 5. Na strychu to od komina, sezon grzewczy , sadze osadzają się w środku , wystarczy niewielka szczelina i poźar gotowy.

  • Faktycznie, nie pomyśleliśmy o tym. Sprawa wyjaśniona, zamykam postępowanie i puszczam ludzi do domu. Dzięki za pomoc, Kapitanie R@!

 6. Czy herbalife niszczy wątrobę?

  Szkoda kamienicy

Wiadomości z info112