690 680 960

Strażacy poszukiwali ojca z synem zaginionych nad jeziorem (zdjęcia)

W poniedziałek rano strażacy z powiatu lubartowskiego prowadzili poszukiwania dwóch osób, ojca z synem. Do działań wykorzystano bezzałogowy statek powietrzny.

W poniedziałek przed godziną 8 strażacy z powiatu lubartowskiego otrzymali zgłoszenie o zaginięciu dwóch osób – ojca z synem, w Rozkopaczewie, w rejonie jeziora Mytycze.

Obaj udali się na wędkowanie i zgubili na bagiennych terenach otaczających jezioro. W poszukiwaniach nieoceniona okazała się znajomość terenu strażaków z lokalnej jednostki OSP Rozkopaczew I oraz Ostrów Lubelski. Strażacy do działań wykorzystali również bezzałogowy statek powietrzny.

Na szczęście obie osoby zostały odnalezione i wyprowadzone z trudnego terenu, a poszukiwania zakończone. Nikt nie wymagał pomocy medycznej.

(fot. PSP Lubartów)

8 komentarzy

 1. Obowiązkowe tablice rejestracyjne na placach kąpiących, bardziej by się jednak przydały niż OC dla pasażerów.

 2. Bezzałogowy statek powietrzny – szanowna redakcjo nie można napisać poprostu że użyli do poszukiwań drona ????pewnie można ale wtedy nie było by tyle odsłon artykułu ….

  • A co ma do odsłon jedna i druga nazwa znacząca to samo? Tak z ciekawości pytamy?

  • trochę racji masz, przy wypadkach nie piszą o „załogowych pojazdach naziemnych” haha, pewnie kopiuj-wklej z komunikatu służb

 3. Koszty ratownictwa bezzasadnego ponosi podatnik.Am3n.

 4. Szanowna redakcjo , mniemam że od ilości odsłon artykółów jest uzależniona cena reklam na waszym portalu których zresztą nie brakuje ,pisząc „bezzałogowy statek powietrzny ” , zapewne zaciekawiliscie sporo osób, słowo „dron „jest raczej już dobrze znane i nie emocjonuje ludzi ,jeśli się mylę proszę o wyprowadzenie z błędu …..

Kursy walut

 • USD 4.3258zł 0.01%
 • GBP 5.3609zł 0.19%
 • EUR 4.716zł 0.18%
 • CHF 4.7054zł 0.2%

Polub nas