Bełżyce: Strażacy ochotnicy rywalizowali o miano najsprawniejszej drużyny w swojej gminie

W niedzielę na stadionie w Bełżycach odbyły się Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP z podlubelskich gmin. Jak co roku, publiczność nie zawiodła.

Niedzielne Zawody Sportowo-Pożarnicze rozegrane zostały na Stadionie Centrum Kultury Fizycznej i Sportu przy ul. Zamkowej w Bełżycach. Wzięły w nich udział drużyny z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z gmin: Bełżyce, Konopnica i Wojciechów. Zawodnicy mieli do zaliczenia bieg sztafetowy z przeszkodami, a także ćwiczenie bojowe. Najlepszymi jednostkami w poszczególnych gminach okazały się OSP Pawlin, OSP Wojciechów i OSP Babin. Podobne zawody organizowane są w większości gmin w naszym województwie.

(fot. lublin112)
2018-05-28 20:50:06

15 komentarzy

 1. Regulamin zawodów OSP pozycja 2.5.1 bez komentarza

 2. Jak zawsze zawody ustawione pod pawlin hahahah

  • Nie martw się druhu, w grudniu będą zawody w przygotowaniu karpia po strażacku, wtedy wygra twój ulubiony Leśny, a i ty może coś zgarniesz, jak nie za gotowanie, to za oszamanie największej porcji na pewno.

  • Franio z pidkasia

   Co uważasz za ustawione ? Bo byli lepsi od ciebie? Co roku w każdej gminie to samo gadanie. Jesteś slaby i nie umiesz wygrac, a potem masz problem ze ustawione.

  • Pioteek - OSP Pawlin

   Podaj chociaż jeden rozsądny argument, że zawody zostały jak twierdzisz ustawione pod naszą jednostkę. Jako jedni z nielicznych biegliśmy całym skladem w butach regulaminowych za kostke ( nie korki, trampki). Czas naszej sztafety nie był rewelacyjny, były lepsze, a czas ćwiczenia bojowego był rzeczywiście najlepszy. Jeżeli masz jakieś zastrzeżenia co do naszego startu, trzeba było napisac protest do sedziego głównego o przyznanie punktów karnych naszej jednostce. Za to możemy pochwalić się największą frekwencją gapiów nagrywających nasze ćwiczenie bojowe (tak większość z was nas nie lubi i czeka na jakie kolwiek potknięcie), które zostało wykonane poprawnie (pomimo tylu dowodów filmowych nikt nie złożył protestu). Jeżeli kierujesz jakieś zastrzeżenia pod naszym lub sędziów adresem to miej czelność chociaż podpisaś się imieniem oraz nazwą jednostki. Pozdrawiam Piotrek OSP Pawlin .

   • Popieram,OSP Pawlin wykonal cwiczenie bojowe w najlepszym czasie,jak kolega napisal wyzej prawie cala drużyna byla „ubrana odpowiednio”.Zawsze tak jest gdy osiagniesz dobry czas inni szukają punktów karnych.Pozdrawiam OSP Wola Przybyslawska.

 3. od kiedy to można brać udział w takich zawodach w trampkach czy adidasach ???

  • Deklu na powiatowych masz obowiązkowe obuwie strażackie a nie w gminnych

   • W kazdych zawodach, nawet gminnych buty muszą byc powyzej kostki. Wiec Panie Deklu, kup sobie koło i ….

 4. Czy tak poowinny wyglądac zawody?

  Ludzie! nie ma 2 odrębnych reg. na zawody gminne i pow 🙂 idąc tym tropem możne powiecie tak samo o markowaniu kluczami, gdzie na gminnych jest pozwolone, zaś na pow. już nie. A może rola dowódcy w ćwiczeniu bojowym na gminnych wiąże się z trzymaniem lini ssawnej aby nie wypadła ze zbiornika, a wg. już „regulaminu powiatowego” dowódca obserwuje wykonywanie ćwiczenia na wysokości rozdzielacza. Wymyślanie sobie, pozwalanie i przymykanie oka na rzeczy, ktore w regulaminie mowią jasno ze sa punktowane dodatkowymi sekundami karnymi jest nieporozumieniem. Tor fajny, sędziowie z chorągiewkami na każdym odcinku. Wydawalo by się – pełna profeska az do momentu kiedy wystartuja pierwsze druzyny. Wymyslanie sobie i informowanie przed startem drużyn o mozliwosci markowania itd itd jest nieporozumieniem. Przychylność i nie zwracanie uwagi sędziów na popełnione błędy nie jest dobrym rozwiązaniem dla uczestniczących druzyn, przedewszystkim tych ktore beda startowaly na wyzszym szczeblu. Gdzie regulamin i sposoby wykonywania cwiczenia sa inaczej oceniane chodz sedziowi czesto Ci sami. Smial bym twierdzic, że niektórzy z sedziów nigdy nie przeczytali od kreski do kreski regulaminu.

  • Od przyszlego roku sedziowie bedą walić punkty za wszystko wg regulaminu a kolejka z protestami do sekretariatu bedzie dłuższa niz do bełżyckiej biedronki. Dac troche luzu to źle… Gminne zawody to nie olimpiada pamiętajcie napinacze..

   • 3mamy za slowo

    Olooo. W koncu! Tyle lat jednostki czekały na poważne potraktowanie zawodów jak i przypisanego do nich reregulaminu. Wierzę że pod tym nickiem kryje się osoba decydująca i doprowadzi do dobrej zmiany 🙂

    • Jeszcze mogli by się wziąć za mierzenie węży, ponieważ u niektórych jednostek ich długość nie wynosi regulaminowe 20 +/- 0,5 metra, ale sporo mniej.

     • pewnie Pawliniaki mieli skrócone.. pompa przerobiona to i weze krotsze..

     • Panie 12345. Nie sądź pan wszystkich po sobie. Jak ty masz krótkiego węża, to nie znaczy że Pawlin też.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7514zł 0.06%
  • GBP 5.305zł 0.43%
  • EUR 4.5628zł -0.01%
  • CHF 4.1592zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku