Poniedziałek, 04 marca 202404/03/2024
690 680 960
690 680 960

Strąbił operatora koparki. Ten go zatrzymał i wezwał policję

Obywatelskim zatrzymaniem zakończyła się podróż dla 47-latka kierującego volkswagenem. Mężczyzna miał blisko1,5 promila alkoholu oraz nie posiadał uprawnień do kierowania. Został ujęty w miejscowości przez mężczyznę wykonującego prace drogowe przy budowie jezdni.

Do zdarzenia doszło przedwczoraj po godzinie 15.00 w miejscowości Ciechanki gmina Puchaczów na drodze na której trwały prace przy budowie jezdni.

– Kierujący volkswagenem zatrzymał się za koparką i zaczął trąbić na operatora, aby ten umożliwił mu przejazd. Następnie wysiadł z auta i zaczął awanturować się. Pracownik wyczuł od niego woń alkoholu i natychmiast zaalarmował policjantów. Kierującym okazał się 47-letni mieszkaniec gminy Puchaczów. Funkcjonariusze sprawdzili stan jego trzeźwości. Okazało się, że miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie i nie posiada uprawnień do kierowania – relacjonuje aspirant sztabowy Magdalena Krasna z łęczyńskiej Policji.

Wkrótce zatrzymany mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sadem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Kolejna dolegliwość to obowiązek uiszczenia świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. Świadczenie to wynosi od 5 do 60 tysięcy złotych.

– Pamiętajmy, nietrzeźwy kierujący stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – dla nas, naszych bliskich. Dlatego też reagujmy na tego typu przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców – apeluje aspirant sztabowy Magdalena Krasna.

17 komentarzy

  1. To ja byłem tym kierowcą i powiem wam jedno g… mi zrobią. Skończy się na zawiasach i grzywnach. Zapłacę, bo mnie stać i będę się śmiać z tych waszych śmiesznych kar. I znowu będę jeździć po pijaku, gdy znów najdzie mnie na to ochota. Do więzienia nikt mnie nie wsadzi, bo nikomu krzywdy nie robię. Śmieję się z was wszystkich.

  2. Tyle tylko, że następnym razem już nie będę tak trąbił. Przyznaję, że to była głupota z mojej strony, ale sami wiecie jak to jest po alkoholu… Człowiek przestaje myśleć. Ale się nie przejmuję, bo g…o mi zrobią. Parę złotych zapłacę, a potem znowu lufa i JAZDAAAAA!

    • To ja jestem tym operatorem koparki i następnym razem wyślę cię w gips na oiom a nie na policję

  3. To ten sam człowiek co wjechał z miesiąc temu quadem w forda.
    Ludzie łapią pijanych a prokuratura z policją wypuszczają. Czy naprawdę trzeba tragedii ?

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo