690 680 960

„Stop Agresji na Drodze”: 24 mandaty, wniosek do sądu i 9 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych

Lubelscy policjanci przeprowadzili akcję „Stop Agresji na Drodze”. Jej efektem było zatrzymanie 9 dowodów rejestracyjnych, wystawiono 24 mandaty, policjanci sporządzili także jeden wniosek do sądu.

Lubelscy policjanci wczoraj wieczorem i dzisiaj w nocy przeprowadzili akcję pod kryptonimem „Stop Agresji na Drodze”. Od godziny 18 w piątek do godziny 2 w sobotę mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie prowadzili wzmożone działania na terenie miasta.

Drogówkę wspierali policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, Wydziału Kryminalnego oraz Wydziału Wywiadowczego KMP w Lublinie. Dodatkowo udział w działaniach wzięli funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej oraz Straży Miejskiej w Lublinie z pojazdem z kamerą do miejskiego monitoringu. Celem działań było ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących, którzy w rażący sposób naruszają przepisy ruchu drogowego.

Policjanci przeprowadzili 69 kontroli pojazdów. Funkcjonariusze sprawdzali m.in. stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów.

– Mundurowi ujawnili blisko 30 wykroczeń, które w większości przypadkach kończyły się mandatami karnymi. Najwięcej ich było za przekroczenie prędkości oraz za zły stan techniczny pojazdów. Łącznie policjanci wypisali 24 mandaty karne, 3 wykroczenia zakończyły się pouczeniem, a w 1 przypadku został sporządzony wniosek do sądu o ukaranie. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 9 dowodów rejestracyjnych ze względu na zły stan techniczny auta – informuje st.sierż. Kamil Karbowniczek z KWP Lublin.

Policjanci zapowiadają, że tego typu działania będą cyklicznie powtarzane.

2017-12-16 10:18:09
(fot. lublin112.pl)

40 komentarzy

  1. Dobre i to, choć szkoda że znów skończyło się tylko na prędkości. A co z przejazdami na czerwonym, wyprzedzaniem i omijaniem na przejściach, tweetowaniem lub czytaniem fejsika w czasie jazdy, ignorowaniem zakazów etc… Policja na prawdę nie zna innych przepisów???

  2. A co to nietoperze? bo za dnia ich na drodze nie widać.

  3. co ma wspolnego agresja ze stanem technicznym ?!

Kursy walut

  • USD 4.3252zł -0.24%
  • GBP 5.3505zł -0.34%
  • EUR 4.7076zł -0.35%
  • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas