690 680 960

Sto złotych za kilkukilometrowy kurs lub jazda okrężną drogą. Niektórzy taksówkarze naciągają klientów

Kilkominutowy kurs taksówką, z centrum Lublina na Bronowice, kosztował naszego czytelnika 45 złotych. Z kolei inny zapłacił 100 złotych za kurs z dworca na Czuby.

64 komentarze

 1. no tak bo najchętniej wszyscy by całe miasto za 10 zł przejechali a postawcie się na miejscu tego taksówkarza który musi prowadzić działalność gospodarczą i opłacić 1150 zł ZUSU miesięcznie, 4,60 ropa za litr , podatek , wszelkie naprawy i elementy eksploatacyjne w samochodzie i jeszcze zarobić na życie. Cennik mają na szybach można sprawdzić cenę i jak nie pasuje to MPK się przejechać.

  • kulista ognista filatelista

   Taksufkaże to uczciwe człowieki – i bez dyskusjuf mi tu… 😉

  • A to jedyna praca, którą można wykonywać na tym świecie?
   Znam uczciwych taksówkarzy (w tym byłego szefa jednej z korporacji), którzy jakoś potrafią z jeżdżenia wyżyć, nie kradnąc przy tym.

  • A który taksówkarz płaci ZUS? Większość na KRUSie jeździ

  • Ropę masz chyba w głowie,a na jazdę MPK jesteś zbyt głupi,bo trzeba rozkład jazdy,trasę opanować i jeszcze bilet kupić i skasować.

  • Jak nie pasi Dawidek to zmień pracę i weź kredyt.

 2. Sam niedawno padłem ofiarą taxiarza z ul. Jasnej. Kurs na Węglinek w okolice Jana Pawła kosztował mnie 50zł. Mój błąd,że zapłaciłem bez słowa, nie pamiętam czy dostałem paragon i z jakim logo była taxa Człowiek po alkoholu nie myśli :/

 3. Dlatego trzeba wsiadać do normalnych taxi (korpo) a nie słupów bo to wyjadacze!!! Przypomnę iż normalne korpo to ALE,DAMEL,CZWÓRKI,E-TAXI, EKOTAXI,MPT,ECHO. Pamiętajcie ze TELETAXI nie jest korporacja a zwykłym SŁUPEM!!!

  • Ci ostatni mają wielkie 1,50 zł/km na szybie, a pod spodem małymi literkami, że dopiero powyżej 25 km. Do tego częśc z nich ma nie istniejące numery centrali na kogucie i bokach. Spróbujcie wybrać 515 25 25 25 To dobry temat dla UOKiK, i dla Wydziału Komunikacji.

 4. Wiecie dlaczego zlotowy kombinuja bo prezesi radio taxi maja popyt na inteligencję co chce u nich pracowac za stawki niższe niż w 2006roku o zgrozo dlatego wiekszosc kierowcow jest przepracowana oraz tabor w wiekszosci nie sprawny .

 5. Szkoda tylko, że Pan Darek nie wspomniał, źe odwoźił jeszcze koleżankę na ul. Okrzei.

 6. no to i ja coś mądrego dopiszę 🙂 kiedyś taki jeden co miał w cenniku 10 zł/km stał pod lokalem licząc na podchmielonych gości; ja zauważyłem i tylko go zbluzgalem, kolejni nie spojrzeli, ale była to taka ekipa, że nie wiem czy nie szkoda było mu zębów za te pare złotych… 🙂

 7. Dopóki na aucie w widocznym miejscu widać szczegóły taryfy – wszystko jest w porządku moim zdaniem. Pod naszym dworcem wszystkie taksówki mają naklejony taryfikator. Nie raz szukałem w gąszczu odpowiednio cenowej taxi. Dla obcokrajowców w widocznych miejscach powinny być tablice lub plakaty z podstawowymi informacjami. W tym gdzie szukać informacji o cenie. Jak ktoś jedzie za 6 zł zamiast 1,4 a w zasięgu jego wzroku jest info to placi tyle ile lubi 🙂

 8. Złotówy czyt.byli mundurowi poprzedniej epoki i teraźniejszej to niezłe sku…… Nawet jak jeżdżę to widzę że chcą jechać na około i od razu mają kilka propozycji trasy jak ktoś się nie zna lub nie za bardzo zna miasto jedzie na około PROSTE

  Z sałatami trzeba krótko nie wspomnę o złotówach arogantach co na bezczela jadą na około

 9. Do redakcji. Było by miło, gdyby zamieszczane komentarze miały coś wspólnego z chronologią. Komentujący niejednokrotnie odpowiadają sobie wzajemnie, a tu komentarz opatrzony czasem 18:05, następny 20:43, a w międzyczasie kilkanaście komentarzy bez ładu i składu.
  Co jest powodem tego bałaganu?

 10. Nie rozumiem czemu pada tu określenie oszust-na górze jest paragon a w nim odległość przejechania, cena za km ,starówka i czasówka-wszystko uczciwe i legalne….
  Czy to tak ciężko zrozumieć,że jeden stolarz bierze inaczej niż drugi?Są dziwki za 50 i 500 tak?Jak zjem obiad w restauracji to nie robie awantury,że w mlecznym za rogiem jest taniej….

Kursy walut

 • USD 4.348zł 0.51%
 • GBP 5.3595zł -0.03%
 • EUR 4.7089zł -0.15%
 • CHF 4.6918zł -0.29%

Polub nas