Poniedziałek, 24 czerwca 202424/06/2024
690 680 960
690 680 960

Spore zainteresowanie Targami Pracy w Rejowcu Fabrycznym. Kolejne już w marcu

W środę 15 lutego, pomiędzy godziną 11.00 a 13.00 w Miejskim Ośrodku Kultury „Dworek” w Rejowcu Fabrycznym odbyły się Targi Pracy 2017. Zainteresowanie było bardzo duże.

Na targach swoje propozycje zaprezentowali : Powiatowy Urząd Pracy w Chełmie i tamtejsza filia Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Chełmie , Ośrodek Szkolenia Zawodowego w Chełmie oraz kilka agencji zatrudnienia, rekrutujących kandydatów w całej Polsce a także za granicą. -Jeśli chodzi o pracę za granicą to propozycje były skierowane zarówno do osób, które znały język przyszłego pracodawcy, jak i kandydatów bez takich umiejętności – wyjaśnia Elżbieta Rorenberg z MCK OHP w Rejowcu Fabrycznym.

Po raz pierwszy w targach wzięła udział firma Covebo – agencja pracy, rekrutująca dla holenderskiego klienta. Wychodząc o krok naprzeciw potrzebom osób poszukujących pracy zaproszono liderów branży ochroniarskiej, która poszukuje pracowników ochrony w Krasnymstawie i Zamościu, natomiast agencja doradztwa personalnego czeka na kandydatów na pracowników pomocniczych produkcji w Krasnymstawie. – Dopełnieniem targów było spotkanie z Komendantem Lubelskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy, zastępcą Markiem Drączkowskim, który mówił m.in. o współpracy różnych instytucji zajmujących się młodzieżą zagrożoną wykluczeniem społecznym oraz pomocy w wyborze właściwej drogi życiowej, w tym kierunków kształcenia – dodaje Elżbieta Rorenberg.

Szkoła i zakład pracy są uzupełniającymi się nawzajem miejscami zdobywania wiedzy. Uczeń odbywający część praktyczną u przedsiębiorcy kształci się poprzez działanie. Dzięki praktyce młodzi ludzie mogą zdobywać umiejętności i doświadczenie potrzebne do funkcjonowania w przedsiębiorstwie. Dając im pierwszy kontakt ze światem produkcji na etapie nauki, daje im się zarazem szansę na udane wejście na rynek pracy. W spotkaniu wzięli udział również pan Prezes Izby Rzemieślniczej Jerzy Miszczak,

Dyrektor Izby Marcin Kusiak, Dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży Mariusz Ostrowski wraz z przedstawicielami władz miast: Rejowca Fabrycznego, Rejowca, Siedliszcza, i Gminy Rejowiec Fabryczny oraz Dyrektorów Szkół i Ośrodków Pomocy Społecznych. Zarówno spotkanie pana Komendanta Lubelskiej Wojewódzkiej Komendy OHP z przedstawicielami władz jak i Targi Pracy cieszyły się dużym zainteresowaniem i przebiegały w miłej serdecznej atmosferze, wszyscy uczestnicy skorzystali z gorącego poczęstunku jakim była pyszna grochówka.

– Młodzieżowe Centrum Kariery serdecznie dziękuje wszystkim za pomoc w organizacji tego wydarzenia, za tak liczne uczestnictwo młodzieży poszukującej pracy i osobom bezrobotnym, bo to z myślą o nich zorganizowane zostały targi – wierzymy że każdy z nich znalazł coś dla siebie. Szczególnie bardzo dziękujemy wszystkim wystawcom i pracodawcom za zaszczycenie nas swoją obecnością. Zapraszamy na kolejne Targi Pracy i Edukacji już w marcu – dodaje Elżbieta Rorenberg

Patronat medialny nad targami sprawuje portal lublin112.pl

(fot. nadesłane)
2017-02-19 18:27:53

5 komentarzy

  1. Spore zainteresowanie Targami Pracy w Rejowcu Fabrycznym – tak spore, że pognali na targi zapominając o komentarzach

  2. Ważne, że można było zjeść darmową grochówkę.

  3. blondi z 1 foto daj numer:D

  4. 656-655-522