Wtorek, 05 marca 202405/03/2024
690 680 960
690 680 960

Stanowczy sprzeciw Kraśnika w sprawie przyjęcia uchodźców

Nie ma takiej możliwości, by do Kraśnika przyjąć uchodźców z Syrii. Miasto chce pomagać swoim mieszkańcom i im przekazywać dostępne lokale mieszkalne.

Burmistrz Kraśnika w stanowczy sposób odniósł się do pisma wojewody Lubelskiego, które dotyczyło możliwości przyjęcia do siebie grupy ponad 50 uchodźców. Wyjaśnił, że mieszkania jakie miasto posiada przekazano potrzebującym mieszkańcom i nigdy nie pozwoli, by zamieszkali w nich islamiści. Tłumaczył, że jego prawnym obowiązkiem, jest prowadzenie polityki prorodzinnej, wspieranie rodzin a także zapewnianie porządku publicznego i dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców Kraśnika.

– Pierwszy raz w historii miasta, udało się wyremontować i dostosować do oczekiwanych przez Pana Wojewodę standardów 57 mieszkań socjalnych w budynku przy ul. Armii Krajowej 25a. W dniu 23 września 2015 r. mieszkania te zostały przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom z naszego miasta. Mam nadzieję, że nie jest Pana intencją wysiedlenie z tego budynku kraśnickich rodzin z dziećmi w celu zakwaterowania tam islamskich uchodźców. Nigdy bym na to nie pozwolił!. Moim prawnym obowiązkiem jest zaspokajanie potrzeb naszych mieszkańców – wyjaśnia Mirosław Włodarczyk. Burmistrz dodał również, że na mieszkania oczekuje w Kraśniku kolejnych 36 rodzin a do magistratu wpłynęło już następnych 30 wniosków.

Z warunków wskazanych przez wojewodę, jakie powinny spełniać obiekty przeznaczone na ich zakwaterowanie to m.in. możliwość całorocznego pobytu, dobry stan techniczny lokali jak też możliwość zapewnienia wyżywienia w postaci istniejącej własnej kuchni lub dowozu posiłków przez firmę cateringową. Jak się okazuje, do tej pory zdecydowana większość samorządów negatywnie odpowiedziała na pismo wojewody. Wszyscy informują, że nie posiadają odpowiednich lokali na przyjęcie imigrantów.

Stanowczy sprzeciw Kraśnika w sprawie przyjęcia uchodźców

(fot. nadesłane)
2015-10-02 19:45:51

38 komentarzy

 1. Do Widz, Przede wszystkim Burmistrz Kraśnika nie jest na stołku rządowym tylko na garnuszku mieszkańców , a to czy ma jaja to kwestia dyskusyjna bo za wszystkie sznurki i tak pociąga niejaki Stawiarski. Decyzja oczywiście dobra tylko czy to tak po chrześcijańsku Panie Burmistrzu, przecież Kraśnik to taki katolski grajdołek i tyle tu się mówi o pomocy bliźniemu… Jednak gdyby J. Kaczyński zmienił zdanie na temat uchodźców to wierzcie mi , że Burmistrz od razu
  znalazł by lokale dla nich..

  • przykre to co piszesz… ale niestety zdaje się być prawdziwe, wszystko robione jest pod publikę przed wyborami…

 2. I taka postawa mi się podoba 😀

 3. Polak Węgier dwa bratanki. Pan Orban pokazał, że jak ktoś ma jaja to nawet niemiecka unia niewiele wskóra. Teraz kolej na nas. Kopacz może sobie chcieć przygartywać ale jak to się mówi diabeł tkwi w szczegółach a tym szczegółem są samorządy !!! Teraz rząd zobaczy co narozrabiał a generalnie wbił sobie gwóźdź do trumny.

 4. takie rzeczy aż miło się czyta 😀

 5. super gosc, dba o swoic mieszkancow a nie bedzie brudasow przyjmowasł.. kogo ponad 50 zdrowego zdolnego do wali o swoj kraj chlopa a ucieka zostawiajac rodziny dzieci i kobiety….

 6. myślcie ludzie to nie boli

  Mnie ta argumentacja troską o potrzebujących mieszkańców nie przekonuje. Ile kosztopwały miasto pomniki, dachy i inne wyrazy poddaństwa i ile mieszkań dla tych potrzebujących mieszkańców można by za to wyremontować?

 7. Nieważne, czy Pan Burmistrz jest z PiS czy z PO – ważne, że podjął słuszną decyzję.
  Niech Kraśnik i Zamość będą przykładem dla innych gmin.

  • W jedynie słuszną decyzję Burmistrzów z namaszczenia PO jakoś trudno mi uwierzyć. Już by o nich głośno było a tu cisza. Ciekawe, ilu zdrajców Narodu znalazło miejsca z obawy o swój stołek, bo jak na razie, dane ( jak zwykle ) zostały utajnione.

 8. Codziennie czytam artykuły na tej stronie, bardzo często także komentarze (sam komentowałem może kilkanaście razy)… O każdą, nawet najmniejszą bzdurę potraficie wykłócać się do upadłego. Mało kiedy pojawia się „mniej opinii niż komentujących”…

  To, co widzę w komentarzach pod tym artykułem jest piękne i przywraca wiarę w jedność Polaków wobec zagrożenia…. Podejrzewam, że m.in. J III Sobieski byłby dumny.

 9. brawo dla tego Pana Burmistrza!! 🙂 Precz z POwską-PSLowską zarazą!

 10. Brawo! Aby tak dalej! Pan Burmistrz ma kolejne wybory wygrane. To pewne.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo