Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wjechał busem w ciągnik rolniczy. Dwie osoby w szpitalu

Wczoraj późnym wieczorem, na drodze krajowej nr 74, bus wjechał w ciągnik. Trwa ustalanie przyczyn wypadku.

Do zdarzenia doszło w czwartek po godzinie 19 na drodze krajowej nr 74 Kraśnik – Annopol. W miejscowości Liśnik Duży zderzyły się dwa pojazdy. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy kraśnickiej drogówki wynika, że kierujący samochodem mercedes sprinter typu bus, najechał na tył poruszającego się w tym samym kierunku ciągnika rolniczego.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, pogotowie ratunkowe oraz policja. Dwie osoby zostały przetransportowane do szpitala. na szczęście nie odniosły one poważniejszych obrażeń ciała.

Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Informację o wypadku otrzymaliśmy od czytelników. DZIĘKUJEMY!

Wjechał busem w ciągnik rolniczy. Dwie osoby w szpitalu

(fot. nadesłane OSP Liśnik Duży – DZIĘKUJEMY!)
2015-10-02 21:52:15

9 komentarzy

  1. Moim zdaniem każda maszyna rolnicza poruszająca się po drogach publicznych powinna mieć działający sygnał świetlny barwy pomarańczowej. Nie ważne czy w dzień czy w nocy. Często się zdarza, że takie pojazdy które lata świetności mają dawno za sobą nawet nie mają sprawnego podstawowego oświetlenia. Kilka lat temu miałem podobną sytuację…ale zamiast kolizji z kompletnie nie oświetlonym ciągnikiem o 23 w nocy wybrałem rów i pole.

    • Nie masz racji ;p. Maszyny rolnicze powinny mieć jakiekolwiek oświetlenie!!! Wcześnie zapadający zmrok i sezon rolniczy sprawia że często się widzi jak np na 747 po drogach wracają rolnicy i nie mają żadnego oświetlenia. Brak wyobraźni – czyja później będzie wina jak się coś komuś stanie.

    • Poruszanie się ciągników rolniczych (również z przyczepą lub innymi urządzeniami, np. zawieszanymi) z włączonym światłem błyskowym barwy żółtej po drogach publicznych, jeśli nie wykonują one na drodze prac porządkowych, remontowych lub modernizacyjnych, a są dopuszczone do ruchu drogowego, jest niezgodne z obowiązującymi przepisami. Tak źle tak nie dobrze.

    • Nieważne i nieoświetlony piszemy łącznie!

  2. ciągniki przeważnie mają oświetlenie nawet działające, ale już przyczepy jednoosiowe nie, a ich ładunek zasłania oświetlenie ciągnika.

  3. odpicowana 60

  4. wina wieśniaka, jeb-an-ego karwaniarza….