Stał na czele grupy wyłudzającej pieniądze „na wnuczka”. Wpadł w Wielkiej Brytanii (wideo)

Policjanci z Białegostoku wytropili i doprowadzili do zatrzymania oszusta stojącego na czele grupy przestępczej wyłudzającej pieniądze „na wnuczka”. Grupa działała na terenie całej Polski i wyłudziła kilka milionów złotych.

Kryminalni z Białegostoku wytropili mężczyznę stojącego na czele grupy wyłudzającej pieniądze od seniorów metodą „na wnuczka”. Śledczy ustalili, że zatrzymany 45-latek założył i kierował zorganizowaną grupą przestępczą.

Poszukiwany 45-latek wyjechał z Polski w 2014 roku i swoją działalność przestępczą prowadził z Wielkiej Brytanii. To z tamtego miejsca kierował zorganizowaną grupą przestępczą, którą sukcesywnie rozbudowywał. 45-latek werbował do niej coraz to nowych członków, którzy zajmowali się między innymi odbieraniem pieniędzy od oszukanych seniorów na terenie Polski.

Ci ciekawe, sam dzwonił do starszych osób z prośbą o pomoc finansową, czy też podszywając się pod członków rodziny danych rozmówców. Mężczyzna najczęściej korzystał z opowieści dotyczącej wypadku samochodowego. Był tak wiarygodny, że osoby, z którymi rozmawiał oddawały mu oszczędności życia.

Łupem grupy przestępczej jednorazowo padały oszczędności życia seniorów w wysokości nawet kilkuset tysięcy złotych. Bandyci nie gardzili też mniejszymi, kilkutysięcznymi wpłatami, które trafiały ostatecznie do rąk przebywającego na terytorium Wielkiej Brytanii 45-latka. To z pochodzących od swoich ofiar pieniędzy mężczyzna opłacał wszystkich zwerbowanych przez siebie przestępców.

Ustalenia białostockich policjantów doprowadziły na teren Wielkiej Brytanii, skąd oszust koordynował przestępczy proceder. Wszystkie szczegółowe informacje, zostały przekazane brytyjskim policjantom za pośrednictwem Komendy Głównej Policji. To oni ostatecznie, dysponując szczegółowymi danymi zdobytymi przez „poszukiwaczy”, zatrzymali pod koniec sierpnia 2017 roku 45-latka, który wracał późnym wieczorem do domu i nie spodziewał się takiego zakończenia dnia.

Pod koniec września mężczyzna trafił do polskiego aresztu. 45-latek usłyszał już ponad 100 zarzutów. Oskarżony nie przyznał się do nich i odmówił składania wyjaśnień.


(fot. wideo KSP)

Zobacz również

7 komentarzy

 1. to plugastwo powinno być niżej w hierarchii niż złodziejstwo, skala potępienia zjawiska

 2. Moją babkę też zrobili na wnuczka. Wkurza mnie, że mnie ubiegli.

 3. Jeszcze niech złapią tego cfaniaczka co przewala ludzi na OLX, bo z tym agentem akurat nie mogą sobie poradzić, a on sam czuje się bezkarny siedząc gdzies za granicą.

 4. A co z bandytą z Torunia, który wyłudza bez przerwy pieniądze od emerytów metodą „na ojca”?

 5. ścierwa bez honoru, za dużo ludzi przez nich płacze, dowalić im wszystkim na maxa, żeby było głośno. Skoro nie można wsadzać polityków, prawników, doktorów to może chociaż tych zwyrodnialców.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7885zł -0.17%
  • GBP 5.2655zł -0.39%
  • EUR 4.5562zł -0.01%
  • CHF 4.1354zł 0.07%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja