Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

W środku nocy zajechał drogę, z kosą rzucił się na samochód. Wybił szybę i groził zabójstwem

Zajechał drogę bmw, wyskoczył z auta z dwoma kosami, wybił szybę w samochodzie. Groził kierowcy i pasażerom śmiercią, ci ratując swoje życie musieli uciekać. Wczoraj napastnik został zatrzymany.

Do zdarzenia doszło około północy w nocy z soboty na niedzielę na drodze: Wilków – Karczmiska w powiecie opolskim. Samochodem marki BMW jechało trzech mieszkańców Ostrowa Lubelskiego. W pewnym momencie zaczął ich śledzić kierowca opla. Po pewnym czasie mężczyzna zaczął mrugać światłami, zrównał się z bmw usiłując doprowadzić do jego zatrzymania. W końcu udało mu się wyprzedzić auto. Zajechał jego kierowcy drogę i zmusił go do zatrzymania się.

Wtedy mężczyzna wyjął z bagażnika dwa ostrza kosy, którymi wybił szybę w bmw, a następnie porysował lakier auta. Przez cały czas groził także napadniętym osobom pozbawieniem życia. Poszkodowani ratując swoje życie uciekli z miejsca zdarzenia i powiadomili policję.

Funkcjonariusze z Opola Lubelskiego wczoraj zatrzymali sprawcę napaści. Okazał się nim 41–letni mieszkaniec gminy Wilków. Przedstawiono mu zarzuty kierowania gróźb oraz uszkodzenia samochodu. – W trakcie przesłuchania przyznał się do zarzucanych mu czynów oraz złożył wniosek o możliwość dobrowolnego poddania się karze. Mężczyzna tłumaczył, że zaatakował pasażerów bmw, bo przestraszył się ich przewagi liczebnej – wyjaśnia asp. sztab. Edyta Żur z Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim.

(fot. policja)
2017-06-02 19:56:38

Z kraju