W środę w Elizówce bieganie, grillowanie oraz koncerty

Będą biegi zarówno dla najmłodszych jak też dla dorosłych, występy muzyczne, poczęstunki a także liczne konkursy. Zbliża się coroczna impreza w Elizówce.

W środę 3 maja na terenie Lubelskiego Rynku Hurtowego w Elizówce odbędą się dwie imprezy skierowane do mieszkańców Lublina oraz regionu: Biegnę, bo lubię! oraz Grillowanie z Rynkiem Elizówka. Biegnę, bo lubię! ma charakter sportowy i jest pierwszą imprezą będącą elementem działań skierowanych do klientów podmiotów współpracujących z rynkiem Elizówka oraz otoczenia społecznego. Stanowi również element programu mającego na celu podkreślenie roli zdrowego żywienia poprzez prezentację zdrowej żywności oraz aktywności fizycznej.

Impreza rozpocznie się w samo południe. Wtedy to do biegu wystartują dzieci. Godzinę później rozpoczną się biegi firmowe. Jest to konkurencja w której w szranki staną przedstawiciele firm z Lubelszczyzny. Główny bieg, Bieg Konstytucji, na dystansie 5 km rozpocznie się o godzinie 14:00. Godzinę później przewidziano dekoracje zwycięzców oraz poczęstunek na terenie festynu. Zaś o godzinie 15:30 odbędzie się losowanie nagród wśród uczestników biegu. O 16:00 na scenie wystąpi zespół ludowy Jawor, po koncercie odbędą się konkursy dla dzieci. Na godzinę 18:00 zaplanowano występ gwiazdy wieczoru, czyli belgijskiego artysty Danzela. Festyn ma się zakończyć o godzinie 19:00.

– Sport biegowy ma to do siebie, że łączy ludzi. Zawodnicy w różnym wieku, różnej narodowości czy koloru skóry, biegną ramię w ramię po wspólny cel. Bieg ma być symbolem z okazji jubileuszu wydarzenia historycznego, jakim było uchwalenie Konstytucji 3 Maja – wyjaśnia Anna Kurleto z Lubelskiego Rynku Hurtowego „Elizówka”. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Portal lublin112.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

41

(fot. nadesłane)
2017-04-30 18:25:20

Zobacz również

1 komentarz

 1. Nie zapomnijcie parasoli 😛

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7816zł -0.43%
  • GBP 5.2474zł 0.46%
  • EUR 4.5474zł -0.02%
  • CHF 4.1348zł 0.17%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja