Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Spuszczał paliwo z cysterny kolejowej w Lublinie. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku

Funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Lublinie ujęli na gorącym uczynku mężczyznę, który spuszczał olej napędowy z kolejowej cysterny. Mundurowi udaremnili kradzież ponad 30 litrów paliwa.

Funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Lublinie, podczas patrolu stacji PKP Lublin Główny w miniony wtorek zauważyli mężczyznę, który spuszczał paliwo z cysterny stojącej na torach stacji towarowej. Po krótkiej obserwacji funkcjonariusze GOI SOK ujęli i skuli kajdankami paliwowego złodzieja.

Do czasu przybycia patrolu 42-latek zdążył spuścić ponad 30 litrów oleju napędowego, który przelewał z cysterny wprost do wiaderka plastikowego, a następnie do kanistra plastikowego, ukrytego w zaroślach. Mundurowi znaleźli także trzy puste plastikowe wiadra przygotowane do napełnienia.

Skradzione paliwo zostało zabezpieczone przez pracowników z Sekcji Eksploatacji PKP Polskie Linie Kolejowe w Lublinie. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komenda Regionalna Straży Ochrony Kolei w Lublinie.

(fot. SOK)

14 komentarzy

 1. Cebulak to stan umysłu

  Aż 30 litry ? No to chłopaki z SOKUu powinni dostać przynajmnie po 1000zł nagrody. Taka kradzież !

 2. No, no, no… niedobry człowieku, nie wolno spuszczać się do paliwa jadącego na front, to czysta dywersja, albo nawet sabotaż !!!

 3. Tu człowiek ukradł 30 litrów i trafi przed sąd, a rząd okrada Polaków na setki tysięcy litrów i jeszcze wychwala się w telewizji publicznej jak to pomógł naszym najnowszym „przyjaciołom”.

  • Słyszałeś coś kiedyś o odpowiedzialności za słowa? Przypisywanie kradzieży uczciwym ludziom nie jest, delikatnie mówiąc, czymś dobrym.

   • powcowi o uczciwości prawisz? On nie wie co to jest, z mlekiem matki oszustwo przyswoił

   • Przypisywanie, nie jest czymś dobrym, ale sama kradzież podparta empatycznie dobrym uczynkiem już jest ???
    A uczynek jest dobry, bo obdarowywani samolotami, czołgami, agregatami, nie mogą mieć pretensji, że biorą ten szmelc za darmo, bo dostają za to paliwo. Za które płaca polscy kierowcy w co raz to „modyfikowanych” cenach paliw.

   • „Przypisywanie kradzieży uczciwym ludziom nie jest, delikatnie mówiąc, czymś dobrym.”

    Sugerujesz,że PiS jest uczciwy? Oglądaj mniej TVP. Takiego zakłamanego, bezczelnego i bez honoru rządu dawno nie było. Propaganda jak w rosji. Tuczą się na państwowych stanowiskach, że na kilka pokoleń im starczy. Część w białych rękawiczkach, zmieniali nawet pod siebie przepisy, ale są też działania niezgodne z prawem. Puki są u władzy, Ziobro wszystko będzie ignorował. Tylko jak PiS przegra wybory można liczyć, że odpowiedzą przed sądem za to co zrobili. Dlatego teraz kombinują z wyborami, aby zdobyć więcej głosów.

    • Od 45 roku nikt z rządzących tym krajem nie odpowiedział i nie odpowie za swoje przekręty.

   • Ktoś uważa ich za uczciwych ludzi ? Na jakiej podstawie

 4. Tamci kradli, ale ci się dzielą… jak widać nie z płotkami. Polska w ruinie.

  • Masz rację, trafił nam się lepszy sort złodziei, dzielą się łupem.

  • No… tak się dzielą, że w portfelu coraz mniej… Tylko ogłupieni propagandą TVP uważają, że mają lepiej.

 5. Od kiedy Redakcja zaczęła opisywać ten proceder, zainspirowało to wielu zaradnych.

Dodaj komentarz

Z kraju