Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Spotkali się na parkingu przed sklepem, potem chcieli się ścigać. Policjanci wystawili 36 mandatów, jeden z kierujących był po alkoholu

W minioną sobotę lubelscy policjanci przeprowadzili działania skierowane na osoby biorące udział w nielegalnych wyścigach. Mundurowi wystawili 36 mandatów, zatrzymali jedno prawo jazdy oraz dwa dowody rejestracyjne. Jeden z kierujących był po alkoholu.

W minioną sobotę lubelscy policjanci przeprowadzili działania ukierunkowane na osoby biorące udział w nielegalnych wyścigach na terenie miasta. Do działań skierowano funkcjonariuszy w Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie, w tym ze specjalnej grupy SPEED.

– Jak się okazało, ponad 40 samochodów zebrało się przed jednym z supermarketów. Następnie pojazdy wyjechały na ulice miasta, z zamiarem organizacji nielegalnych wyścigów. Funkcjonariusze zareagowali i uniemożliwili wykonanie niebezpiecznych przejazdów. W trakcie przeprowadzonych interwencji wystawili 36 mandatów karnych, zatrzymali 1 prawo jazdy oraz 2 dowody rejestracyjne – informuje kom. Kamil Gołębiowski z KMP w Lublinie.

Kierujący otrzymali głównie mandaty za nadmierną prędkość. Jeden z kierujący prowadził pojazd pod wpływem alkoholu. Jego sprawa trafi do sądu.

– Przypominamy, że wyścigi uliczne są nielegalne. Branie w nich udziału i łamanie obowiązujących przepisów ruchu drogowego to świadome stwarzanie zagrożenia dla siebie i innych – dodaje kom. Kamil Gołębiowski.

(fot. lublin112.pl-ilustracyjne)

27 komentarzy

  1. Need for Speed : Lublin Edition. A na okładce KAŁDI A3 po wylewie i VIEŚWAGEN GULF.

  2. OMG wieś zawitała do miasta, śmiać mi się chce z tych ich swapów czy jak tam, ledow i innego badziewia. A najlepsze są spoilery w autach z przednim napędem. No ale jak nie stać na auto prawdziwe sportowe za min 250k zł to się lepi gufno byle było głośne i świeciło. Za dużo NFS