690 680 960

SOR przy ul. Jaczewskiego znów funkcjonuje normalnie. Większość pracowników wróciła do swoich obowiązków

Na Szpitalny Oddział Ratunkowy przy ul. Jaczewskiego wróciła znaczna część załogi, która do tej pory przebywała na zwolnieniach lekarskich. Tym samym pacjenci znów są przyjmowani do placówki.

We wtorek 7 grudnia Szpitalny Oddział Ratunkowy przy ul. Jaczewskiego w Lublinie zaczął ponownie przyjmować pacjentów. Stało się to możliwe, gdyż znaczna część załogi wróciła do pracy. Jeszcze kilkunastu pracowników przebywa na zwolnieniach lekarskich, jednak obecny stan ilościowy m.in. ratowników medycznych i pielęgniarek pozwolił na wznowienie funkcjonowania oddziału.

Jeżeli chodzi o spór między załogą a placówką szpitala, obie strony nie doszły jeszcze do pełnego porozumienia. Udało się osiągnąć wstępny kompromis, jednak uzgodnione przez przedstawicieli obu stron warunki muszą zostać zaakceptowane przez całą załogę. Jak nam przekazano, jest spora szansa, że niebawem wszyscy pracownicy wrócą do swoich zajęć.

Oddział pracował w bardzo ograniczonym zakresie od piątku 26 listopada, kiedy to ponad 50 pracowników przeszło na zwolnienia lekarskie. W ten sposób załoga postanowiła zaprotestować w sprawie warunków pracy oraz otrzymywanych wynagrodzeń. O ile co do zwiększenia obsady jak też zapewnienia większego bezpieczeństwa udało się dość szybko porozumieć, tak gorzej było ze sprawami płacowymi.

(fot. lublin112)

18 komentarzy

  1. ***** POLSKĄ pseudo służbę zdrowia.!Weźcie się do roboty a nie strajkujecie całe życie . Źle Wam to si3 zakiencie z salowymi.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach
Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej