Czwartek, 13 czerwca 202413/06/2024
690 680 960
690 680 960

Śnieg już topnieje, a nie wszędzie jeszcze udało się odśnieżyć. Problem mają nawet karetki pogotowia

W ostatnim czasie, w naszym regionie zanotowano szereg przypadków, kiedy to karetki pogotowia ratunkowego utknęły na nieodśnieżonych drogach. Podczas takich zdarzeń na pomoc ruszali strażacy.

Od kilku dni sytuacja na drogach po ataku zimy uległa znaczącej poprawie. Większość tras zostało odśnieżonych, nawierzchnie są czarne, a tym samym warunki do jazdy są dobre. Jednak nie wszędzie. Są miejsca, gdzie problemy z dojazdem mają karetki pogotowia ratunkowego.

W ostatnim czasie nie brakuje sytuacji, kiedy to zalegający na drogach śnieg sprawił, iż utknęły w nim karetki pogotowia ratunkowego. Jak nam przekazano, w całym regionie takich przypadków zanotowano sporo. Głównie jednak dotyczy to lokalnych, mało uczęszczanych tras, czy też dróg stanowiących dojazd do posesji.

Na pomoc w takich sytuacjach wzywana jest straż pożarna. Jeżeli strażakom nie uda się wypchnąć ambulansu, wtedy w ruch idą wyciągarki, w które wyposażone są wozy gaśnicze. Niejednokrotnie też karetki wypychane są ze śniegu przez okolicznych mieszkańców.

Jak wyjaśnia nam st. kpt. Andrzej Szacoń z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, 19 grudnia na terenie powiatu lubelskiego strażacy ruszali na pomoc pogotowiu trzy razy. Było to w Wilczopolu, Dysie i Zemborzycach. Dzień wcześniej zanotowano taką interwencję w Majdanie Starowiejskim, a dwa dni wcześniej w Lublinie i w Elizówce.

Niekiedy sytuacja potrafi być dramatyczna. W środę w południe strażacy zostali zaalarmowani, że w miejscowości Komodzianka w powiecie biłgorajskim karetka utknęła w śniegu, a pacjent jest w ciężkim stanie. Do niego wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, zaś ratownikom pomogli wyjechać strażacy.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

6 komentarzy

  1. Siedzą na plebaniach nieroby nic nie robią. Dać im łopaty niech szuflują.

  2. Tak dziś POLSKA stoi jak ten śnieg

  3. Ten śmnieg to znak od góry co będzie, gdyby opozycja za rok wygrała wybory. Pan Bóg tylko daje nam znak.

Z kraju